Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal anketa

HLASUJTE, kdo má vést nároďák: Šilhavý, Krejčí, Lavička, nebo...?

Trenéři pro národní tým
Zdroj: Profimedia

Fotbalová reprezentace je bez trenéra, protože Karel Jarolím byl z funkce po nevydařených výkonec v posledních zápasech odvolán. Okamžitě se pochopitelně začal hledat jeho nástupce a v souvislosti s tím jsou nejvíce skloňována tři jména. Hlasujte v anketě, koho byste chtěli dosadit na lavičku národního mužstva

Reprezentaci už vedlo deset trenérů a teď se hledá ten jedenáctý. Zatím jsou ve hře tři hlavní kandidáti, ale pochopitelně se na scéně může objevit někdo úplně jiný.

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý
Zdroj: TN.cz

Ten už v nároďáku jednou působil, když za éry Karla Brücknera a Petra Rady mezi léty 2003 až 2009 zastával roli asistenta. Přes čtyři roky také asistoval v pražské Spartě, kde vedl i juniorský tým. V nejvyšší tuzemské fotbalové lize pak v roli trenéra oslavil titul na lavičce Liberce, to bylo v roce 2012. Pak působil v Jablonci, pražské Dukle a naposledy ve Slavii se kterou oslavil titul v roce 2017.
 

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička
Zdroj: isifa.com Vítězslav Lavička

Ten českou reprezentaci vede už od léta 2015, ale pochopitelně jen výběr do 21 let. Na začátku jeho působení se mu dařilo, jeho svěřenci vybojovali postup na Euro 2017 v Polsku, ale tam lvíčata nezvládla zápas s Dánskem o semifinále turnaje. Neúspěch přetrval i teď, když mladí reprezentanti v Jablonci nezvládli utkání s Řeckem a přišli tak o postup na Euro 2019.

Kromě toho se Lavička zapsal do povědomí fanoušků, jako trenér Liberce a později i pražské Sparty, se kterou v ročníku 2013/2014 vybojoval mistrovský titul a pohár.
 

Karel Krejčí

Karel Krejčí
Zdroj: Profimedia Karel Krejčí


Od ledna 2014 dělal Karlovi Jarolímovi u reprezentace asistenta, takže se nabízí varianta, že by tým mohl převzít právě on. Krejčímu se nejvíce dařilo ve Viktorii Plzeň, se kterou nejenže v sezoně 2015/2016 oslavil mistrovský titul, ale také tým dovedl do základní skupiny Evropské ligy.

Někdo úplně jiný

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia


Vlivný místopředseda FAČR Roman Berbr už po nevydařeném zápase s Ukrajinou prohlásil, že má kandidáta z "jiné sféry". Koho tím však myslel není úplně zřejmé. Tak trochu z legrace pak fanoušci v komentářích na facebooku avizovali, že pomoci národnímu týmu získat zpět hrdost a výsledky by mohl například i věhlasný italský kouč Andrea Stramaccioni. Ten je ostatně teď také stále volný...
 

Anketa

Kdo by měl vést fotbalovou reprezentaci?

Hlasovalo 1377 lidí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program