rozjetá kariéra

Několik ranařů na výběr: Kdo bude příštím soupeřem Jiřího Procházky?

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 12. 7. 2020
Téma:
UFC

Jiří Procházka vstoupil do UFC nekompromisním ukončením Volkana Oezdemira ve druhém kole a vyslouží si pozici v TOP 10 polotěžké váhy. Po vydařené premiéře nastává stejná otázka, jako po podpisu smlouvy na záčátku roku 2020. S kým se český samuraj potká v kleci příště?

V pozápasovém rozhovoru komentátor UFC Jon Anik prozradil, že Procházku TOP 10 nemine. A co víc, prý by měl zaujmout hned sedmou příčku, která doteď patřila právě Volkanu Oezdemirovi (17-5). Procházka (27-3-1) již po podpisu smlouvy avizoval, že se chce poměřit s těmi nejlepšími a stejně mluvil i na pozápasové konferenci.
 

„Modlím se za rychlou cestu nahoru. Mám rád zápasení, ale nechci ostatním zbytečně ubližovat,“ odpověděl Procházka na otázku, jakou cestu v UFC preferuje.

Procházkův trenér již dříve přiznal, že během vyjednávání měli na stole hned několik zajímavých jmen ze špičky polotěžké váhy. Před Oezdemirem jim UFC nabídlo Thiago Santose (21-7), ale toho Martin Karaivanov pro premiéru zamítl.

Po Procházkově úspěšném vstupu do UFC by adept na titul Santos mohl být stále na pořadu dne. Nicméně podle dostupných informací ho 12. září čeká zápas s Gloverem Teixeirou (31-7). Pokud by Procházka chtěl vyzvat jednoho ze zmíněných, pravděpodobně by čekal až do roku 2021.
 

Obdobný případ nastal u Karaivanovem zmíněných ranařů Anthony Smith (33-15) a Aleksandar Rakič (12-2), kteří by se měli změřit síly na konci srpna. Procházkův trenér dále zmínil ještě jednoho zápasníka, a tím byl Nikita Krylov (26-7).
 V TOP 10 jsou dále Dominick Reyes (10-1), silový wrestler Corey Anderson (13-5) a polský bijec Jan Blachowicz (26-8). Všichni mají společné dvě věci – v žebříčku jsou nad sedmou příčkou a nemají domluvený příští zápas.Blachowicz se jeví jako nejpravděpodobnější vyzyvatel Jona Jonese (26-1-1NC), ale šampion se zpátky do klece nehrne. S UFC se nepohodl kvůli finančním podmínkám a prý je ochotný dát si až dvouletou pauzu. A co by na případný zápas s Jonesem říkal český samuraj?


„Před zápasem s Jonesem se potřebuji ještě trochu zlepšit. Cítit se v kleci pohodlněji a lépe se pohybovat. Ale ve výsledku je mi jedno, s kým budu zápasit. Jonese respektuju, stejně jako každého jiného rivala v mé divizi,“ řekl Procházka během konference.Potencionálních soupeřů je hned několik, ale konečné slovo bude mít tým Jiřího Procházky a matchmakeři UFC. Až čas ukáže, kdy a s kým se Procházka vrátí do klece, ale svou UFC premiéru zvládl na jedničku.
 

Koho byste si přáli za soupeře Jiřího Procházky?

Anketa

Kdo bude příštím soupeřem Jiřího Procházky v UFC?

Hlasovalo 347 lidí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program