První trashtalk

Hladový Tony Ferguson chce z Chabiba udělat míchaná vajíčka

Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia

Největší zápas MMA v roce 2020 byl v minulých dnech konečně potvrzen. Na turnaji UFC 249 se 18. dubna v hlavním zápase o titul šampiona lehké váhy střetne neporažený Chabib Nurmagomedov s fenomenálním Tony Fergusonem a Američan je připravený Dagestánci doručit jeho první porážku v kariéře.

Tony Ferguson (25-3-0) má s Chabibem Nurmagomedovem (28-0-0) dlouhou historii, byť se nikdy v oktagonu nepotkali, jejich vztah pořádně eskaluje. Po podepsání smlouvy El Cucuy (mexický ekvivalent polednice a Tonyho přezdívka) posílá dagestánskému Orlu jasný vzkaz. Chce ho zničit.
 

„Všem jsem řekl, že bude čůrat krev. Ten kluk má problém jménem Tony Ferguson a já po něm půjdu. Lovecká sezóna začíná,“ řekl Ferguson v rozhovoru pro ESPN.

Se šňůrou 12 vítězství se Ferguson neporaženého Dagestánce nebojí. „Je to jen další soupeř. Už dávno jsem ho porazil. Viděl jsem jeho obličej a on se vzdal,“ odkazoval Tony na jejich poslední setkání před UFC 209, kde se měli oba zápasníci utkat. K samotnému boji nakonec však nedošlo, jelikož se u Chabiba vzápětí objevily zdravotní problémy a zápas musel stornovat.

„Vyzval jsem ho a ono to vyšlo. Jsem v jeho hlavě. Bude na mě tvrdě trénovat, bude nervózní a udělá chybu. Naprosto ho pokořím. Udělám z něj míchaná vajíčka,“ oplýval sebejistotou v rozhovoru Ferguson. Nicméně se stejnou sebedůvěrou do duelu s Chabibem nastupovalo všech 28 zápasníků, dokonce i Conor McGregor našel v Dagestánci přemožitele.

Duel mezi šampionem Nurmagomedovem a prvním zápasníkem v žebříčku lehkých vah (do 70 kg) Fergusonem měl proběhnout už 4krát, nicméně pokaždé jeden z aktérů odstoupil kvůli zranění. V pátek 29. listopadu byly zkompletovány smlouvy a fanoušci MMA se tak mohou těšit na největší událost roku 2020.
 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:35

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

   12:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

Celý Program