dobrák tony

Hladový Ferguson se zastal Poiriera! Zaplaťte mu, ať můžeme zápasit, žádá

Tony Ferguson se zastal Dustina Poiriera
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Tony Ferguson se zastal Dustina Poiriera
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 16. 9. 2020
Téma:
UFC

Tony Ferguson zkrátka o zápas s Dustinem Poirierem nechce přijít. Poté, co střetnutí dvou bývalých prozatímních šampionů lehké váhy zhatily finanční podmínky, vyzval UFC, aby jeho soupeři zaplatily, co žádá.

Zprávy o probíhajících jednání zápasu Ferguson vs. Poirier, plánovaného na říjnový galavečer UFC 254: Chabib vs. Gaethje, potěšily snad každého MMA fanouška. Bohužel Dustin Poirier (26-6-1NC) nakonec na duel nepřistoupil, kvůli neodpovídajícím platovým podmínkám.UFC následně pro Fergusona (25-4) začalo hledat nového soupeře, ale El Cucuy od prvotní výzvy nechce upustit a svého rivala se zastal. „Zaplaťte mu. Mám vás rád, ale doručte fanouškům to, co si zaslouží. Solidní zápas,“ napsal na Twitter v příspěvku adresovaného pro vedení UFC.Pobavený Poirier za krátko reagoval a vysekl Fergusonovi poklonu: „Tony je ten typ, který vám dohodne novou smlouvu, jen aby s vámi mohl zápasit.“ Uvidí se, zda Dana White vyslyší prosby svých zápasníků a zápas uskuteční. Papírově by dával smysl.

Oba jsou v TOP 5 lehké váhy a v minulosti drželi prozatímní titul. Ferguson až do května, kdy podlehl Justinu Gaethjemu, neprohrál osm let a na kontě má skalpy velkých hvězd jako Donald Cerrone, Rafael dos Anjos či Anthony Pettis.

Poirier za posledních osm zápasu prohrál jen jedinkrát, a to titulovou bitvu s Chabibem Nurmagomedovem. Naposledy stál v kleci v červnu, kdy jednomyslným rozhodnutím porazil Dana Hookera.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program