Liga mistrů

Historický úspěch se nekoná! Nymburk závěr utkání nezvládl

David Chmátal
5.5. 2021 22:34

Nymburk letošní štači v Lize mistrů bohužel do semifinále nedotáhl. V Rusku podhlehl tureckému celku Pinar Karsiyaka 84:73.

Nymburk se ve Final 8 v Novgorodu postavil tureckému celku a týmy spolu svedly vyrovnaný boj až do závěru utkání. O tom svědčí i stav mezi čtvrtinami – 24:22, 17:16, 14:18, 18:28.

V úvodu třetí čtvrtiny Nymburk zaspal a ztratil náskok. Karsiyaka dala pět bodů za sebou a o tři body šla do vedení. To držela po celou třetí část a do čtvrté čtvrtiny šla s náskokem jednoho bodu. Stíhací závod tak začal nanovo.

Nymburk ve druhé půli chyboval při střelbě z dálky, a to ho nakonec stálo vítězství. Ještě pět minut před koncem byl stav vyrovnaný, ale poté soupeř převzal otěžě a zajistil si jedenáctibodový náskok.

Nymburk tak v Lize mistrů končí na stejném místě jako minulý ročník. I tak je to pro celek Orena Amiela i český basketbal obrovský úspěch.

V semifinále se Karsiyaka střetne se Zaragozou. O účast ve finále si to rozdají v pátek a vy to můžete sledovat na Nova Sport 1 a Voyo.