Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

premier league vrátí se?

Hiddink v Chelsea nekončí a má velké plány. Chce zpět Čecha!

Guus Hiddink a Petr Čech
Zdroj: Profimedia

Gólman Petr Čech zpátky na Stamford Bridge? Minimálně jeden muž by si to určitě přál. Kouč Guus Hiddink zůstává v Chelsea, jen se přesune na pozici poradce a už teď hýří nápady. Jedním z jeho cílů je i návrat klubových legend včetně Petra Čecha.

Když v Chelsea v zimě po sérii nezdarů skončil José Mourinho, na lavičce ho nahradil právě Guus Hiddink. Nizozemec vyvedl Blues z největší krize, a ačkoliv nedotáhl londýnský celek do pohárové Evropy, na svou stranu si získal fanoušky i hráče. To nenechalo bez povšimnutí vedení a zkušenému trenérovi nabídl novou smlouvu. Ne však na pozici kouče, kterou zaujme Antonio Conte, ale ve funkci poradce.

 

Jeho novou pracovní náplní bude především práce s mladými hráči, stále však bude mít blízko k áčku a právě s ním jsou spojeny velké plány, s nimiž na nové místo přechází. Kromě zapojování mladíků do prvního týmu chce totiž přivést zpátky i klubové legendy Petra Čecha a Didiera Drogbu!

 

Na to, že by fanoušci Blues viděli Petra Čecha v bráně chytat míče z kopaček soupeřů či Drogbu sázet góly, to nicméně nevypadá. Oba fotbalisté by na Stamford Bridge mohli zamířit po skončení svých kariér.

Petr Čech se však ještě pověsit gólmanské rukavice na hřebík nechystá. V Arsenalu, kam přestoupil poté, co v Chelsea ztratil pozici jedničky, mu běží smlouva až do června 2019 a už teď čelí otázkám, co bude dál. Jestli bude pokračovat v aktivní kariéře, je ještě předčasné předjímat, v Anglii si ale za jedenáct let od přestupu z Rennes do Chelsea zvykl. Se ženou Martinou zde navíc vychovávají dvě děti, které v Londýně začaly navštěvovat i místní školu.

 

Setrvání v Anglii se tudíž zdá logickým krokem, neméně tak přesun do Chelsea. Desetileté působení, během kterého Petr Čech pomohl Blues ke čtyřem mistrovským titulům, vítězství v Lize mistrů, Evropské lize i řadě domácích pohárových trofejí, zanechalo na Stamford Bridge hlubokou stopu nejen v srdcích fanoušků. A drtivá většina z nich na něj vzpomíná jen v tom nejlepším i po přestupu do řad jednoho z největších rivalů.

Petr Čech
Petr Čech

Mnozí z nich si totiž stále myslí, že Čech neměl Chelsea nikdy opouštět. "Měl zůstat a získal by své místo zpátky," myslí si například fanda, který si říká Sir Cecil.

 

Hiddink už má dokonce za sebou i první námluvy s oběma oblíbenci příznivců Chelsea. "Mluvil jsem s Didierem Drogbou i Petrem Čechem," přiznal Nizozemec. "Oba jsou legendami, které tu měly obrovský vliv. Až jednou skončí s aktivní kariérou, mohli by být pro klub velmi cenní. Například v rolích asistentů či skautů," kreslí si budoucnost Hiddink.

 


Právě převtělení Petra Čecha do role skauta by se Chelsea zrovna možná hodilo. Po jeho odchodu totiž stále marně hledá spolehlivou náhradu na jeho místo. Teď má Petr Čech každopádně myšlenky jinde. Za pár dní odjíždí na Euro do Francie a pak už se začne připravovat na další sezónu, v níž se znovu s Arsenalem pokusí získat mistrovský titul.

 

Na to, aby pomohl s hledáním svého nástupce, si na Stamford Bridge budou muset ještě nějakou dobu počkat. Jestli se vůbec dočkají.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program