Aktualizováno 24.2. 2018 20:50
fotbal 17. kolo

HET liga: Sparta ztratila na Slovácku, Sigma padla v Brně

Radost fotbalistů Slovácka

Čtyřmi sobotními zápasy 17. kola pokračovala v sobotu fotbalová HET liga. A o překvapivé výsledky nebyla opět nouze.

Fotbalisté Sparty neudrželi vedení na Slovácku a remizovali 1:1. Pražané po klopýtnutí Olomouce v Brně propásli možnost dostat se alespoň do neděle na druhé místo a v tabulce klesli na pátou pozici. Vedoucí gól Sparty vstřelil v 53. minutě Václav Drchal při svém debutu v nejvyšší soutěži, v 70. minutě srovnal Tomáš Zajíc. Letenští potvrdili, že se jim na soupeřových hřištích nedaří, když z posledních devíti ligových zápasů vyhráli pouze dva.

To Liberec porazil Mladou Boleslav 1:0. Slovan měl za mrazivého počasí a sněžení trvalou převahu a o jeho výhře rozhodl po hodině Matěj Pulkrab. Vítěznou domácí premiéru na lavičce Severočechů prožil trenér David Holoubek a jeho nový tým v tabulce bodově dotáhl druhou Olomouc. Boleslav naopak v lize popáté za sebou prohrála a stále víc se propadá do boje o udržení.