Hertl zapsal už třetí gól, ale na výhru nestačil! Další Češi nahrávali

Skok Aleš
Aleš Skok
17.1. 2021 7:51

Hokejová NHL má za sebou další hrací noc a Češi byli opět vidět. Za San Jose se opět trefil Tomáš Hertl, ale jeho gól pouze zmírnil porážku s Arizonou. Za Detroit dvě asistence zapsal Filip Zadina a jednu Filip Hronek. I díky nim Red Wings přetlačili Carolinu s Petrem Mrázkem v brance 4:2.

Celý program odstartoval souboj Devils s Bostonem. Za domácí se na ledě proháněl opět Pavel Zacha, za hosty pak David Krejčí, Ondřej Kaše a Jakub Zbořil. Zápas stejně jako v prvním duelu nerozhodlo 60 minut a došel do prodloužení. To rozhodl mladý Bělorus Šarangovič necelé dvě sekundy před koncem prodloužení.

V zápase mezi Arizonou a Sharks se objevil v dresu hostů Tomáš Hertl, který sice jednou skóroval, ale gól přišel až příliš pozdě. V poslední minutě byl trefen Timo Meierem a od něj se kotouč odrazil až za brankovou čáru. Tímto gólem ale pouze snížil na 3:5.

Hodně viděl byli vidět Češi v zápase Detroitu s Carolinou. Na vítězství Red Wings v poměru 4:2 se dvěma asistencemi podělel Filip Zadina a jednou Filip Hronek. V dresu poraženého celku odchytal celý zápas Petr Mrázek. Martin Nečas nebodoval.

Jednu přihrávku zapsal v zápase Rangers s Islanders Filip Chytil, který svým výkonem pomohl k demolici Ostrovanů v poměru 5:0.

Výsledky NHL:

New Jersey Devils - Boston Bruins 2:1 pr. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 17. Wood (Smith, J. Hughes), 65. Šarangovič (Severson, Palmieri) – 38. Bergeron (Marchand).

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 13. Kessel (Ekman-Larsson), 15. Hayton (Garland, Schmaltz), 26. Kessel (Ekman-Larsson, Dvorak), 29. Chychrun (Brassard), 43. Keller (Ekman-Larsson, Brassard) – 4. Donato (Meier, Ferraro), 16. Meier, 60. Hertl (Meier, E. Karlsson).

Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 53. Koekkoek (Barrie, McDavid) – 7. Petry (Suzuki, S. Weber), 23. Tatar (Danault, Gallagher), 28. Petry (Danault), 30. Evans, 50. Tatar (Gallagher).

New York Rangers - New York Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Bučněvič (Zibanejad), 14. Panarin (Br. Smith), 26. Bučněvič, 36. Kakko (Di Giuseppe, Chytil), 56. Panarin (Fox, Bučněvič).

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 23. B. Ryan (Zadina), 41. D. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 58. Fabbri (Zadina, Hronek), 59. D. Larkin (Nemeth) – 41. Trocheck (Svečnikov, D. Hamilton), 49. Svečnikov (Martinook).

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 11. N. Paul (N. Zajcev, Co. Brown), 52. Stützle (Chabot, White) – 15. J. Thornton (Marner, Brodie), 22. Marner (Matthews), 43. Matthews (Marner, J. Thornton).

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 10. Grimaldi (Ellis), 42. F. Forsberg, 51. Richardson (Ekholm), 55. Kunin (Cousins, Duchene), 56. Sissons (Arvidsson, Fabbro) – 8. N. Foligno (Del Zotto, Texier), 46. Texier (Foudy, Del Zotto).

Los Angeles Kings - Minnesota Wild 3:4 pr. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 18. Vilardi (Wagner, MacDermid), 28. Lizotte (Doughty, J. Carter), 31. Athanasiou (J. Carter) – 1. Dumba (Greenway, Suter), 48. J. Eriksson Ek (Pateryn, Greenway), 60. Suter (Parise, Bonino), 65. Ma. Johansson (Kaprizov, Brodin).

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 2:1 pr. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 59. W. Karlsson (Marchessault, Mark Stone), 61. Pacioretty (Mark Stone) – 28. Comtois (Ja. Larsson, Steel).

Calgary Flames - Vancouver Canucks 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Monahan (M. Tkachuk, E. Lindholm), 37. Dubé (Mangiapane, Backlund), 56. M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson).

Podívejte se na reportáž ze včerejších zápasů NHL!