nova sport play-off nhl

Hertl ozdobil první finále gólem, slaví ale nakonec v Pittsburghu

NHL

Český hokejista Tomáš Hertl vstřelil gól v prvním finálovém zápase letošních bojů o Stanley Cup, jeho San Jose se ale nakonec muselo sklonit před Pittsburghem. O vítězství Tučňáků rozhodl gól z 58. minuty.

Tomáš Hertl těžil ve čtvrté minutě druhého dějství z přihrávky Donskoie. Ten v přesilové hře českého útočníka našel za brankou Tučňáků, Hertl si najel na úroveň pittsburského brankáře a překvapeného Murrayho skoro z nulového úhlu překonal. Pro odchovance slávistického hokeje to byl už šestý gól v probíhajícím play off.

Jenže pro San Jose to znamenalo pouze snížení na 2:1. Do té doby totiž soupeř stihl během minuty skórovat hned dvakrát díky Rustovi a Shearymu.

Hertlův gól však Žraloky nakopl  a ti se v závěru druhé dvacetiminutovky dokonce dočkali vyrovnání, když skóroval Marleau.

Když už to ale vypadalo, že jsou oba týmy smířeny s prodloužením, rozhodl o majiteli prvního bodu v sérii dvě a půl minuty před koncem třetí dvacetiminutovky střelou zblízka pittsburský Bonino.

Druhá finálová bitva na ledě Pittsburghu je na programu ze středy na čtvrtek, začíná dvě hodiny po půlnoci a vy můžete být znovu u toho. Přímý přenos sledujte na NOVA Sport 1 a VOYO.