hokej Bitva o Stanley Cup

Hertl slaví první gól proti St. Louis. Žraloci ale těsně prohráli

Tomáš Hertl

Gól Tomáše Hertla v nočním utkání play off NHL tentokrát nepomohl hokejistům San Jose k vítězství. Sharks ve čtvrtém zápase se St. Louis prohráli na ledě Blues 1:2 a stav série je vyrovnaný 2:2. Pátý duel se hraje v neděli v 21 hodin.

Český útočník se prosadil ve finále Západní konference vůbec poprvé. Ve 47. minutě dorazil v přesilové hře střelu Burnse. Pro Hertla to byla první trefa po třech duelech a celkově desátá v letošních vyřazovacích zápasech. V tabulce střelců se tak osamostatnil na druhé příčce.

Slávistický odchovanec byl ale také na ledě při rozhodující trefě soupeře. Tyler Bozak taktéž v přesilově hře se štěstím dorazil z hranice brankoviště puk za Martina Jonese. To běžela 18. minuta.

Bluesmani svými přesnými trefami první třetinu orámovali, protože hned po 35 sekundách hry dal úvodní gól utkání Ivan Barbašev. Série je tak srovnaná 2:2 a pátý duel se hraje v neděli v 21 hodin. Přímý přenos opět můžete sledovat na Nova sport 1.