Aktualizováno 13.5. 2016 09:39
nova sport play-off nhl

Pět gólů a hokejka na třísky! Hertl s Polákem si zahrají o finále

Zdroj: TV Nova

Můj dům, můj hrad. Tak tohle úsloví platilo po šest duelů čtvrtfinálové série mezi San Jose a Nashvillem. A nejinak tomu bylo i v sedmém zápase. Žraloci si smlsli na Predátorech a po jasné výhře postupují do konferenčního finále.

Složení finalistů obou konferencí je po dnešní noci kompletní. I v sedmém utkání mezi San Jose a Nashvillem platilo, že domácí prostředí je posvátné. Žraloci začali toto pravidlo platné po úvodních šest střetnutí naplňovat už od desáté minuty, kdy v přesilovce otevřel skóre Pavelski. Ještě v první třetině pak samostatný únik proměnil Ward a bylo to už 2:0.

Plány, jak se vrátit do zápasu, které si Predátoři dali o přestávce, rozcupoval hned po půlminutě po návratu ze šaten Couture, který s notným přispěním hostujícího Webera zvýšil už na 3:0.

San Jose vyšel i úvod závěrečné části. Už po třiceti sekundách se v další početní výhodě řítili čtyři Žraloci na jednoho Predátora a to nemohlo dopadnout jinak než gólem. Ten nesl tentokrát podpis Joea Thorntona.

Pátou branku vstřelil o tři minuty později Marleau, na což gólman Rinne reagoval rozmlácením své hokejky a odjezdem na střídačku.

Hutton už góla nepustil, ovšem ani na druhé straně branka nepadla, a tak se Tomáš Hertl a Roman Polák společně se svými spoluhráči mohou radovat z postupu do konferenčního finále, ve kterém si zahrají proti St. Louis.