Hertl s monoklem propálil gólmana, Kubalík s Faksou asistovali

Otava redakční fotka
Marek Otava
21.3. 2021 6:36
NHL

Ani gól českého útočníka Tomáše Hertla nestačil v nočním zápase NHL na výhru San Jose. Sharks totiž nakonec podlehli St. Louis 2:5. Podobně smíšené pocity pak asi měl i Dominik Kubalík, který sice asistoval u jediného gólu Chicaga, ale i v tomto případě Blackhawks podlehli Tampě Bay 1:4. Naopak přihrávka Radka Faksy znamenala výhru Dallasu 3:0. Za Calgary pak vychytal 31 střel David Rittich, ale ani to na vítězství nestačilo.

Český hokejista Tomáš Hertl odehrál zápas proti St. Louis s dobře viditelným monoklem, který si přivodil v předminulém zápase proti Vegas, kde se porval.

Nicméně góly střílet nezapomněl, ve druhé třetině srovnával na 2:2 a držel svému týmu naděje na výhru.

Ve třetí třetině ale Blues rozjeli gólovou smršť a smetli Sharks dalšími třemi góly. Nakonec z toho tak byla prohra San Jose 2:5.

Z dalších Čechů se nemohl radovat ani Dominik Kubalík a David Rittich. Útočník Chicaga sice asistoval u jediného gólu Blackhawks, ten však akorát zmírňoval prohru 1:4 proti Tampě Bay.

David Rittich, který dostal po sedmi zápasech přednost před Markström, pak sice vychytal 31 střeleckých pokusů, ale jeho Calgary padlo s Torontem 0:2.

Radoval se tak akorát Radek Faksa, který přihrávkou dopomohl k výhře Dallasu 3:0 nad Detroitem.