Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Smutek Zahaleni do černé

Hertha, Eisbären i další: Myslíme na oběti. Berlínské kluby smutní!

Berlínské kluby se zahalily do černé
Zdroj: facebook

Útok na vánočních trzích na berlínském Breitscheidplatz se dotkl všech včetně sportovců a sportovních klubů. Právě týmy z Berlína vyjádřily své dojmy z hrůzného činu na sociálních sítích i v médiích. Všechny se zahalily do černé a přejí si mír pro své město i zemi.

Hertha BSC

Fotbalový klub z Berlína, který hraje 1. Bundesligu a kde v současné době působí i český záložník Vladimír Darida. Stadion, kde tento klub hraje, se jmenuje Olympiastadion Berlín a nachází se jen 7 kilometrů od místa útoku, při kterém najel údajný terorista do stánků při vánočních trzích. Sám Darida byl nedávno v centru města a se svou přítelkyní nasával vánoční atmosféru.

 

Vladimír Darida
Zdroj: Instagram

 

Vladimír Darida působí v Berlíně už druhou sezonou. Letošní volno využil se svou přítelkyní na to, že navštívili vánoční trhy. "Vánoce se blíží. Weihnachtsmarkt Berlin," napsal český fotbalista k fotce na svém instagramu. Weihnachtsmarkt je vzdálený od místa činu, kde najel kamion do stánků na vánočních trzích, pouhých 20 minut jízdy.

 

Sociální sítě Herthy BSC jsou zahaleny do černé a klub se k samotným útokům i vyjádřil. "Jsme smutní a v šoku! Naše myšlenky směřují k obětem a jejich rodinám. Berlíně, zůstaň silný," píší fanouškům.

 

 

Eisbären Berlín

Hokejový klub v hlavním městě Spolkové republiky Německo také truchlí. "Tragická událost se stala minulou noc v našem rodném městě. Dvanáct lidí přišlo o život a mnoho jich bylo zraněno, někteří těžce. Naše myšlenky jsou s jejich rodinami. Jsme Berlín," napsali na facebook.

 

Eisbären Berlín
Zdroj: facebook


V týmu žádní Češi ani Slováci nepůsobí. Jen osm Kanaďanů, jeden Američan a také finský brankář Petri Vehanen, který dříve chytal za Lev Praha v KHL.
 

Füchse Berlin

 

Za berlínské házenkáře chytá český gólman Petr Štochl. Jeho tým drží pochopitelně také smutek. "Tím, co se stalo v našem městě, jsme hluboce šokováni. Naše myšlenky jsou s oběťmi, upřímnou soustrast všem příbuzným," shodují se s ostatními.

 

 

Podezřelý Pakistánec byl pro nedostatek důkazů propuštěn a po skutečném pachateli se stále pátrá.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 16:50 17:00

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program