Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Video Osobnosti NHL

Na Pavelce jsem se těšil. Hrát s Jágrem byla čest, říká Lundqvist!

Henrik Lundqvist, švédská gólmanská hvězda, která působí v New York Rangers už třináctým rokem, se letos dělí o brankoviště s Ondřejem Pavelcem. Vůbec poprvé ve své kariéře tak tvoří brankářský pár s Čechem. Nejen o tom mluvil Lundqvist v exkluzivním rozhovoru pro Nova Sport.

To, že je Henrik Lundqvist v Rangers jasnou jedničkou, o tom není pochyb. Na to, že má tento pětatřicetiletý Švéd doma zlato z olympiády i mistrovství světa a spoustu zkušeností, nepůsobí vůbec, jako nějaká naparáděná hvězda. „I od Ondřeje Pavelce se mohu něco nového přiučit,“ tvrdí o svém parťákovi, který do organizace newyorského celku přišel před letošní sezonou z Winnipegu.

 

 

Kladenského rodáka nebere jako konkurenci. „Těšil jsem se na to, že spolu budeme hrát, hecovat se a jeden druhého tlačit dopředu,“ pokračoval Lundqvist. Také pro Pavelce je to nová situace. Po dvou nepovedených sezonách v Jets skončil dokonce na farmě. Přestup do Rangers je tak pro něho určitým restartem jeho minimálně zámořské kariéry.

 

 

V minulosti si Henrik Lundqvist zahrál i s dalšími českými hráči. Nemůže zapomenout zejména na Jaromíra Jágra, se kterým se potkal během své první sezony v NHL, v týmu Rangers. „Ten mi opravdu chybí. Byla to vždy obrovská osobnost v kabině. Pokaždé trénoval s obrovským zápalem. Myslím, že je to jeden z nejlepších hráčů všech dob a já jsem rád, že jsem měl tu čest, vidět ho hrát,“ dodal.

 

Už v sobotu 11. listopadu můžete sledovat živě na stanici Nova Sport 1 utkání mezi New Yorkem Rangers a Edmontonem Oilers. Předzápasové studio začíná v 18:55.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program