Video Osobnosti NHL

Na Pavelce jsem se těšil. Hrát s Jágrem byla čest, říká Lundqvist!

Henrik Lundqvist, švédská gólmanská hvězda, která působí v New York Rangers už třináctým rokem, se letos dělí o brankoviště s Ondřejem Pavelcem. Vůbec poprvé ve své kariéře tak tvoří brankářský pár s Čechem. Nejen o tom mluvil Lundqvist v exkluzivním rozhovoru pro Nova Sport.

To, že je Henrik Lundqvist v Rangers jasnou jedničkou, o tom není pochyb. Na to, že má tento pětatřicetiletý Švéd doma zlato z olympiády i mistrovství světa a spoustu zkušeností, nepůsobí vůbec, jako nějaká naparáděná hvězda. „I od Ondřeje Pavelce se mohu něco nového přiučit,“ tvrdí o svém parťákovi, který do organizace newyorského celku přišel před letošní sezonou z Winnipegu.

 

 

Kladenského rodáka nebere jako konkurenci. „Těšil jsem se na to, že spolu budeme hrát, hecovat se a jeden druhého tlačit dopředu,“ pokračoval Lundqvist. Také pro Pavelce je to nová situace. Po dvou nepovedených sezonách v Jets skončil dokonce na farmě. Přestup do Rangers je tak pro něho určitým restartem jeho minimálně zámořské kariéry.

 

 

V minulosti si Henrik Lundqvist zahrál i s dalšími českými hráči. Nemůže zapomenout zejména na Jaromíra Jágra, se kterým se potkal během své první sezony v NHL, v týmu Rangers. „Ten mi opravdu chybí. Byla to vždy obrovská osobnost v kabině. Pokaždé trénoval s obrovským zápalem. Myslím, že je to jeden z nejlepších hráčů všech dob a já jsem rád, že jsem měl tu čest, vidět ho hrát,“ dodal.

 

Už v sobotu 11. listopadu můžete sledovat živě na stanici Nova Sport 1 utkání mezi New Yorkem Rangers a Edmontonem Oilers. Předzápasové studio začíná v 18:55.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

   15:10

   NHL: Colorado Avalanche - Calgary Flames

   16:55

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 16:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   19:55

   Rychlá kola (12)

   20:25

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

Celý Program