Hemský skóroval, nahrál i vyhrál. Gudas pomohl vymazat Tampu

Aleš Hemský
Zdroj: NHL media
NHL

Ze všech Čechů, kteří se představili v nočním programu NHL, se dařilo nejvíce trojici Hemský, Fleischmann, Gudas. První dva si ve vzájemném souboji připsali po gólu a asistenci, obranné řady Philadelphie zase i díky Gudasovi dovolily Tampě skórovat jen jednou, český bek byl pak vyhlášen hvězdou utkání.

Obhájce Stanley Cupu zažil v Dallasu hrůzostrašnou první polovinu utkání. Inkasoval čtyři branky a ve zbytku zápasu už šlo šampiónům spíše o čest než o výsledek. Na skvělém startu Dallasu měli podíl i Češi Faksa s Hemským. První jmenovaný vyvezl na začátku druhého dějství kotouč do obranného pásma Blackhawks, našel Hemského, ten ještě prodloužil na Goligoského, jehož přihrávka vyhledala u tyče Roussela a ten zblízka zvýšil v tu chvíli na 2:0.

O dvanáct minut později se dočkalo branky i Chicago, necelých pět minut před koncem ale Hemský po přihrávce Oduyi, právě v okamžiku, kdy gólman Darling odjížděl na střídačku, do prázdné klece zvýšil.

Minutu před třetí sirénou pak ještě přímo do šibenice zavěsil Fleischmann, ale už jen korigoval vysokou porážku.

Další důležité body v boji o play off získala Philadelphie. Flyers se podruhé v krátké době utkali s Tampou a opět vyšli vítězně. Velkou zásluhu na tom měl i řízný český obránce Radko Gudas, jehož obranná hra na Lightning platila a vousatý bek, možná dílem i díky aktivitě v útoku, když vyslal na Bishopa pět střel, byl po zápase zvolen jeho třetí hvězdou. Zadní řady Letců totiž kapitulovaly jen jednou, a to až tři minuty před koncem, když měla Philadelphie už pohodlný tříbrankový náskok. Na čestném úspěchu Tampy se přihrávkou podílel i Ondřej Palát.

Bod za asistenci má Michael Frolík. Ten pomohl prolomit střelecké mlčení v zápase proti Arizoně, když po pár vteřinách druhé části krásně před brankou našel Backlunda. Kojoti však čtyřmi brankami skóre otočili. Na vítězný gól přesně nahrál Vermettovi na zadní tyč Martin Hanzal.

Pátou výhru v řadě má St. Louis, i když se pro ně utkání proti Anaheimu nevyvíjelo dobře. Od šestadvacáté minuty prohrávali, do konce druhé části však stihli vyrovnat a čtyřgólovou smrští v poslední třetině si došli pro body.

Dva body veze Pittsburgh z Columbusu. Na dva ze tří gólů nahrál Jevgenij Malkin, Tučňáci ale o ruského útočníka během druhé třetiny přišli, když musel předčasně opustit kluziště po zranění ruky.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks - 5:2

Branky a nahrávky: 12. Spezza (Jamie Benn), 22. Roussel (Goligoski, Hemský), 26. Seguin (Spezza), 31. Jamie Benn (Eaves, Seguin), 56. Hemský (Oduya) – 34. Teräväinen (Fleischmann, Gustafsson), 60. Fleischmann (Weise, Hjalmarsson)

Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers - 1:3

Branky a nahrávky: 58. Boyle (Palát, Stralman) – 9. Gagner, 24. Read (MacDonald, Couturier), 28. Schenn (Simmonds, Manning)

Calgary Flames - Arizona Coyotes - 1:4

Branky a nahrávky: 21. Backlund (Frolík) – 36. Gordon (Martinook), 44. Vermette (Hanzal, Doan), 55. Richardson (Doan, Domi), 59. Richardson (Vermette)

St. Louis Blues - Anaheim Ducks - 5:2

Branky a nahrávky: 37. Stastny (Gunnarsson, Brouwer), 42. Lehtera (Schwartz, Tarsenko), 43. Berglund, 58. Tarasenko, 59. Tarasenko – 26. Getzlaf (Kesler, Rakell), 56. Rakell

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins - 2:3

Branky a nahrávky: 6. Campbell (Boll, Bourque), 23. Atkinson (Murray, Campbell) – 15. Letang (Malkin, Kessel), 21. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 25. Hagelin (Malkin, Kessel)