Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
Atletika Mistrovství světa

Helcelet si po skoku do výšky zase polepšil. Posunul se na 20. místo

Adam Sebastian Helcelet
Zdroj: Profimedia
Adam Sebastian Helcelet

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet skočil na mistrovství světa v Londýně do výšky 202 centimetrů a po čtvrté disciplíně mu patří 20. místo. Vedení si upevnil Francouz Kévin Mayer, stříbrný olympijský medailista z Ria má více než stobodový náskok před vítězem výšky Kaiem Kazmirkem a jeho německým krajanem Ricem Freimuthem.

Loňský vicemistr Evropy Helcelet nezačal londýnskou soutěž nejlépe. Stovku zaběhl za 11,28 sekundy a nevyšel mu ani skok do dálky, v němž zapsal 703 centimetrů a rovněž výrazně zaostal za osobním rekordem. V kouli byl výkonem 14,57 jedenáctý, umí ale skoro o metr víc. Na osobní maximum (207 cm) nezaútočil ani ve výškařském sektoru, přesto si polepšil o další tři pozice.

 

Po každé z úvodních tří disciplín se na první místo průběžného pořadí dostal někdo jiný. Stovku měl nejrychlejší kanadský spolufavorit Damian Warner, dálka pak vynesla do čela Němce Freimutha.

 

 
Mayer, kterého loni na OH porazil jen světový rekordman Ashton Eaton, převzal vedení po vrhu koulí. Ve výšce přidal 208 cm a celkově je na tom o 42 bodů lépe než v Riu, kde součtem 8834 vylepšil francouzský rekord a stal se šestým mužem historických tabulek.

 

Desetibojaře ještě v prvním soutěžním dnu čeká od 21:45 běh na 400 metrů.

ČTK TN.cz