Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 8. 2018
atletika ať je brzy v pořádku

Hejnová odpískala sezonu a nebude závodit! Trápí ji zdraví

Zuzana Hejnová
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová si dává do konce sezony pauzu. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní obtíže, které jedenatřicetiletou atletku limitují.

Hejnovou trápily achilovky a koleno a kvůli tomu nemohla naplno trénovat. Odcestovala ještě na ME, ale v Berlíně doběhla v semifinále pátá a k postupu do finále měla daleko.

 

Bezprostředně po neúspěšném semifinále Hejnová také přiznala, že kvůli bolestem zkrátka nemůže pořádně trénovat a dál už se letos trápit nechce. "Rozhodla jsem se ukončit současnou sezonu. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy, které mi neumožňují podávat odpovídající výkony. Společně s mým týmem se nyní pokusíme najít jejich příčinu a možná i změnit způsob tréninku a přípravy pro další měsíce a hlavně příští rok," uvedla na facebooku svěřenkyně Dany Jandové. Jejím letošním maximem byl čas 55,16 z červnového mítinku v Oslu.

 

Končit kariéru ale Hejnová nechce."Sport mě baví, ale potřebuju být zdravá. Teď si odpočinu fyzicky i psychicky a od nového roku jsem zpět," prohlásila. Poděkovala také za podporu fanouškům. "Nabíjí mě to a drží nad vodou. Není každý den posvícení. Moje disciplína je o překážkách, doslova i obrazně. A ty já mám pořád chuť překonávat."

 

V tuto chvíli Hejnová připravuje druhý ročník HESU mítinku, který se v Kutné Hoře uskuteční 4. září. "Sice tam nenastoupím, ale budou tam i tak zajímavá jména i atraktivní program. Já u toho samozřejmě budu osobně," dodala.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:30 01:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   01:00

   Fotbal: Paris FC - FC Lorient

   02:40

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 00:20 00:50

   Major League Soccer Highlights (7)

   00:50

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

   01:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:20

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   02:50

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

Celý Program