Tragédie Byly to opory Colorada

Hejdukovi umřeli už tři spoluhráči! Kdo byl Svatoš, Salej a Skrastinš?

Hejduk a jeho bývalí spoluhráči
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ještě před deseti lety spolu hráli v NHL. Během sezony 2007/2008 nastupovala za Colorado Avalanche trojice hokejistů, která zemřela předčasně. Naposledy vyhasl život bývalému útočníkovi Marku Svatošovi, před ním nepřežili letecké neštěstí v Jaroslavli obránci Ruslan Salej a Karlis Skrastinš. Ve stejné kabině tehdy usedávali i s českými útočníky Milanem Hejdukem a Jaroslavem Hlinkou.

Nejen, že jejich příjmení začíná stejným písmenem, ale společných věcí má trojice hokejistů mnohem víc. Slovenský útočník Marek Svatoš zemřel v sobotu údajně poté, co se předávkoval prášky své ženy, která trpí vážnou nemocí. Ještě před pěti lety však přišel o své spoluhráče z Colorada.

 

Běloruský obránce Ruslan Salej a jeho lotyšský kolega Karlis Skrastinš cestovali se svým týmem Lokomotiv Jaroslavl na úvodní zápas nového ročníku KHL. Bylo 7. září 2011 a jejich letadlo se krátce po startu zřítilo. Tragédii tehdy až na leteckého mechanika nikdo nepřežil.

 


Kdo však byl Svatoš, Salei a Skrastinš v hokejovém i soukromém životě? Pojďme zavzpomínat na bývalé spoluhráče Milana Hejduka a Jaroslava Hlinky z týmu Avalanche.

 

Marek Svatoš - Narodil se v Košicích, kde s hokejem začínal. Brzy díky své rychlosti a šikovnosti odešel do kanadské juniorské soutěže, odkud to byl už jen krůček do NHL. Zde ve své teprve druhé sezoně vstřelil 32 gólů, což byl stejný počet, jako měl ve stejném ročníku jeho hvězdný spoluhráč Joe Sakic. 

 


Na začátku listopadu 2016 ho však nalezla manželka Diana bez známek života. Údajně se v Denveru předávkoval léky, které jeho žena užívala při boji s těžkou nemocí. Svatoš zemřel ve čtyřiatřiceti letech a měl dvě děti.

 

Ruslan Salej - Jeden z nejlepších běloruských obránců zemřel při letecké nehodě v Jaroslavli. Jeho tým mířil na utkání do Minsku, kde v té době žil. Každý proto doufal, že na své spoluhráče čekal v Bělorusku. Bohužel nakonec i on přišel o život v troskách letounu, kde opravdu byl. Odehrál čtrnáct sezon v NHL. Zanechal po sobě manželku a tři děti. Nejmladší Jana se narodila teprve pár měsíců před jeho smrtí.

 

Karlis Skrastinš - Patřil k legendám lotyšského hokeje. V NHL měl za sebou jedenáct sezon, po kterých chtěl být blíže domovu. Vybral si také nabitý kádr Jaroslavle, kde i on přišel po boku svých spoluhráčů o život. Za Skrastinše nejvíce truchlila jeho žena Zane a dvě dcery Karolina a Laurena.

 

Příjmení všech začínalo na S, všichni spoluhráli v sezoně 2007/2008 za Colorado. Ani jeden z nich se nedožil čtyřicátého roku života.

 

 

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Nova Cup - Sázava

   15:45 16:00
   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Istanbul Basaksehir - AS Řím

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program