zoufalost hokejová extraliga

Hazard Sparty pokračuje! Další prohře nezabránil ani návrat ikony

Jaroslav Hlinka

Hokejová Sparta dál tápe a hazarduje s účastí v play off. Po prohře s Třincem 2:3, která byla už třetí v řadě, drží na 10. příčce tabulky už jen tříbodový náskok nad Litvínovem. Pražané přitom vedli už 2:0, ale náskok ztratili. K úspěchu jim nepomohl ani navrátilec Jaroslav Hlinka.

Ten nastoupil ve středu druhého útoku. Dvaačtyřicetiletá klubová legenda, která hraje za Vrchlabí ve třetí nejvyšší soutěži, oblékla dres Pražanů poprvé od 9. března minulého roku, kdy sparťané vypadli s Libercem v předkole play off.

Na třinecké straně se proti bývalým spoluhráčům postavil dřívější kapitán Sparty Petr Vrána, jenž v lednu zamířil k Ocelářům do konce sezony na hostování výměnou za Robertse Bukartse. V první třetině ale odstoupil kvůli zranění.

Domácí se v první třetině museli obejít bez podpory kotle, který se kvůli neuspokojivým výsledkům a předváděné hře rozhodl úvodní dějství bojkotovat.

Sparťan Buchtele nabídl hostům už po 68 sekundách přesilovou hru, kterou nevyužili. Třinec nemusela promarněná příležitost dlouho mrzet, protože v páté minutě otevřel skóre Dravecký, když tečí usměrnil Galvinšovu střelu za záda brankáře Machovského. Pražané ohrožovali Hrubce pouze sporadicky. Blízko vyrovnání se ocitl Pech, který z levého kruhu pálil nepřesně.

Domácí srovnali v 19. minutě. Černoch přihrál od hrazení do středu Piskáčkovi, který nabil Kudrnovi na pravý kruh na úspěšnou ránu bez přípravy. V závěru třetiny zůstal po souboji u mantinelu s Matyášem ležet Pech a v bolestech zamířil rovnou do kabiny. Zbytek zápasu však odehrál.

Sparťané vstoupili do druhé části s podporou kotle a dvakrát za sebou si zahráli přesilovku, ale bez výraznější šance. Těsně před polovinou utkání vystihl Růžička špatnou rozehrávku domácích a upláchl do úniku, jenže Machovský si s jeho pokusem i následnou dorážkou Ciencialy poradil.

O chvíli později Oceláři litovali. K Sillovi se v obraném pásmu Sparty dostal puk a kanadský centr nabral rychlost, v útočné třetině se prodral mezi dvěma třineckými hráči a z levého kruhu zamířil pod Hrubcovo břevno. Sparťané následně poskytli Třinci dvě přesilové hry a v té pozdější hosté dělovkou zadáka Rotha od modré vyrovnali.

Ve 43. minutě si hosté vzali vedení zpátky. Růžička u mantinelu obral beka Kalinu o puk a přihrál ho mezi kruhy na rozjetého Draveckého, jenž Machovského prostřelil mezi betony. Sparta se až do konce zápasu hnala za vyrovnáním, jenže pokaždé narazila na Hrubce. V závěru jí nevyšla ani početní výhoda vylepšená odvoláním gólmana.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. A. Kudrna (Piskáček, Černoch), 31. Sill - 5. Dravecký (Galvinš, D. Musil), 36. Roth (M. Kovařčík), 43. Dravecký (Martin Růžička).