Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Podnikatel Musí dotovat

Hašek vráží úspory do ztrát z podnikání: Tolik měsíčně doplácí!

Dominik Hašek
Zdroj: Profimedia
Dominik Hašek

Dominika Haška budeme navždy brát jako olympijského hrdinu a hokejistu, který se obrovskou měrou podepsal pod zlatý úspěch v Naganu. Někdejší gólman Detroitu, Buffala či Pardubic má i po konci kariéry spoustu zájmů a jedním z nich je i podnikání. V něm ale tak úspěšný není. Když se zaměřoval na výrobu sportovního oblečení, prodělal desítky milionů. Teď se věnuje výrobě energetických nápojů, ale znovu to moc nejde. Hašek přiznal, že ztráty ho stojí sta tisíce měsíčně!

Podnikat se sportovním oblečením nebyl dobrý nápad. To Dominik Hašek zpětně moc dobře ví. Tohle zjištění ho však stálo desítky milionů, jak už kdysi přiznal v rozhovoru v pořadu Česká ulička. "Bylo to kolem šedesáti nebo osmdesáti milionů korun," uvedl Hašek.

 

 

A o moc lepší to není ani v oblasti energetických nápojů. Těm se slavný Dominátor věnuje čtyři roky. Zisky ale nepočítá, naopak. "Já čísla nikdy netajil. Když se někdo zeptá, tak mu to řeknu. Je pravda, že na provoz firmy doplácím. V tuhle chvíli to úplně přesně nevím, ale je to řádově asi 200 tisíc měsíčně," řekl Dominik Hašek v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

 

Gólmanům z Nagana to v podnikání obecně vůbec nejde. O tehdejší reprezentační jedničce byla řeč, o dvojce Romanu Čechmánkovi jste už také jistě slyšeli. Ten se dostal se svými dluhy až před soud. Obžaloba ho viní z podvodu, jehož škoda dosahuje 15 milionů korun. Hrozí mu až deset let za mřížemi. Čechmánek nakoupil několik nemovitostí a provozoval i svůj pivovar. Nic z toho ale příliš nefungovalo a hlavně nevydělávalo.

 

 

Jediným gólmanem z Nagana, který se dal jinou cestou, je Milan Hnilička. Toho více než podnikání zajímala politika. Poté, co Hnilička chvíli působil jako generální manažer hokejové reprezentace, byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program