Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 17:18
vyhazov spojené arabské emiráty

Bývalého kouče nároďáku Haška vyhodili, hráče poslali do armády!

Ivan Hašek
Zdroj: profimedia.cz

Bývalý trenér české fotbalové reprezentace a pražské Sparty Ivan Hašek, byl vedením klubu SC Fudžajra odvolán. Osudným se Haškovi stala série pěti ligových porážek v řadě ve Spojených arabských emirátech.

Výsledky byly dlouhodobě neuspokojivé, naposledy Haškův tým vyhrál 22. ledna na půdě beznadějně posledního Al Šábu 6:3. Do snahy českého kouče vytáhnout mužstvo výš zasáhly ovšem i vyšší mocnosti, kdy armáda povolala do zbraně pět jeho svěřenců, z toho tři hráče základní sestavy, aniž by byl o tom zpraven. Když se na tréninku Hašek ptal, kde jsou, manažer mu oznámil, že slouží vlasti.

 

Hašek nyní čeká na vyplacení dvouleté smlouvy, z asijského kontinentu jdou zvěsti, že má nabídku od jiného klubu Sjednocených arabských emirátů, není vyloučen ani jeho přesun do Číny.

 

V minulé sezoně se Haškovi vedlo s jeho týmem mnohem lépe. Z dvanáctého místa ve čtrnáctičlenné soutěži ho vytáhl na osmé místo, tento ročník začal však těžkou porážkou 1:8 od lídra soutěže Al Ahlí a šest kol před koncem se nachází na sestupové pozici.

 

Hašek ve Spojených arabských emirátech působil už potřetí. V roce 2005 vedl Al Wasl, poté hned dvakrát Al Ahlí. Od ledna do června 2012 trénoval saúdskoarabský Al Hilal a loni krátce katarský klub Katar SC, než byl po úvodních dvou kolech sezony odvolán.

 

mm TN.cz

To nejlepší z iSport.cz