Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Exkluzivně pro Novu

Hašek o nové kariéře Petra Čecha: Třeba jeho styl bude podobný mému

Z českých hokejových brankářů je tím nejpovolanějším, kdo by mohl Petru Čechovi dávat cenné rady v jeho nové sportovní kariéře. Dominik Hašek odchytal v NHL 735 zápasů a hned dvakrát vyhrál Stanley Cup. „Myslím si, že to pro Petra nebude úplně jednoduchý. Na druhou stranu má brankářské instinkty, má vynikající reakci, je dlouhý. To jsou věci, které mu mohou ohromně pomoci,“ prohlásil čtyřiapadesátiletý bývalý gólman.

Byla to podobně překvapivá zpráva, jako když blesk udeří z čistého nebe. Petr Čech podepsal kontrakt s anglickým hokejovým týmem Guildford Phoenix, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Premiéru si odbude hned v neděli. Kdyby bývalý brankář Chelsea či Arsenalu potřeboval nějakou rady, Hašek mu ji klidně dá.

Dominik Hašek by Petru Čechovi nějakou radu dal:


 

„Když by Petr potřeboval radu, tak mu ji dám (smích), ale já budu radši, když si vyvine svůj vlastní styl, ale někde jsem četl, že má 39, tak třeba ten styl bude trochu po mně (smích),“ řekl Hašek v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

Podle české hokejové legendy se Čech ještě v bráně zlepší, protože není tak starý. „Technika je úplně jiná. Naučit se přemisťovat od tyčky k tyčce je něco, co se musí učit, ale Petr ještě není tak starej, takže se v tom může ještě zdokonalovat. Nemůžeme po něm chtít, aby někdy hrál profesionální hokej nebo za naše národní družstvo. Ale myslím si, že se ještě může zdokonalit,“ konstatoval Hašek.

Dominik Hašek o možném progresu Petra Čecha:

 

„Myslím si, že to pro Petra nebude úplně jednoduchý. Na druhou stranu má brankářské instinkty, má vynikající reakci, je dlouhý. To jsou věci, které mu mohou ohromně pomoci,“ dodal.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program