slova odborníka

Hašek hodnotí Čecha: Příložník, talent, žádný stoják. A rychle se učí!

Dominik Hašek a Petr Čech
Zdroj: Profimedia
Téma:

Petr Čech zvolil pro svůj první zápas v hokejové brance dres s číslem 39 a netají se tím, že hokejovým vzorem mu byl vždycky Dominik Hašek. Však si jeho podobiznu nechal nakreslit i na masku. A když se objevily obrázky a videa z prvního Čechova utkání, olympijský vítěz z hokejového Nagana hodnotil.

„První co na mě v pondělí ráno vykouklo, byl titulek jak Petr Čech vychytal nájezdy i vítězství,“ glosoval na úvod s úsměvem Dominik Hašek atmosféru pondělního rána. Pak ale mluvil velmi uznale.


„Už jsem měl možnost vidět pár zákroků ze zápasu i z rozbruslení a musím říct, že se rychle učí. Je to takový ten moderní brankář, žádný stoják, jak se dřív říkalo. Naopak! Pohybuje se tam po kolenou, jako dnes většina brankářů, dává příložník na led, což je v jeho případě výhoda, protože on si to může dovolit, jak je vysoký a rameny dosáhne hodně vysoko. Budou se mu těžko dávat góly nahoru,“ míní legendární brankář.


Na první představení Petra Čecha v hokejové brance šlo prý o velmi přesvědčivý výkon. “Mě by hrozně zajímalo, kolik měl tréninků a jak často se tomu věnuje. Ty pohyby byly opravdu hokejové. Určitě to nebyl někdo, kdo se tam postavil včera poprvé. A navíc je tam i talent,“ dodává Dominik Hašek.


Hokejovou legendu samozřejmě těší, že Čech symboly na své helmě a i novým svým číslem na dresu nechal vzpomenout na slavné Nagano a svůj vzor z dětství.

AUDIO: Petr Čech vypráví o svém prvním hokejovém zápase:„Že si vzal mé bývalé číslo 39, anebo že i mou podobiznu dal na svou masku, protože ta je pro brankáře velmi důležitá, to vnímám jako poctu. Vždyť si určitě si dával pozor na to, co tam dá. Dal si tam Arsenal, Chelsea, a když si vzpomněl na mě, tak to opravdu těší,“ říká Dominik Hašek.


Haška s Čechem pojí dlouholeté přátelství a dvě české brankářské veličiny společně kdysi vzpomínaly i na začátky. I proto Hašek o hokejových krůčcích fotbalového gólmana tušil. Překvapilo ho však, že se opravdu dočká jeho přestupu mezi sporty.


„Že jako malý chtěl hrát hokej, o tom něco vím. Ale nikdy by mě nenapadlo, že by se k tomu opět vrátí a bude to brát celkem vážně. On byl brankář, musel mít vynikající reakci, tak to teď v hokeji může uplatnit. Samozřejmě to nebude mít jednoduché. Začíná s jiným sportem, i když na stejné pozici. Než se to pořádně naučí, tak to chvíli potrvá, ale co jsem měl možnost vidět, tak se učí velmi dobře a rychle. A je mu teprve 37 a já věřím, že se ještě bude zlepšovat!“

GALERIE: První hokejový zápas Petr Čecha

1
/
10
Zdroj: Profimedia
První hokejový zápas Petra Čecha - 8

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program