nba play off

Harden byl k nezastavení a zničil Utah! Boston předvedl obrat

James Harden

Basketbalisté Houstonu porazili Utah 118:98 a to hlavně zásluhou své největší hvězdy Jamese Hardena. Rockets nyní vedou sérii už 2:0 na zápasy.

Boston porazili doma Indianu 99:91 a vedou v sérii 1. kola play off NBA 2:0 na zápasy. Také nejlepší tým základní části Milwaukee po výhře nad Detroitem 120:99 vede 2:0.

Celtics ještě na začátku poslední čtvrtiny prohrával s Indianou o 12 bodů. Pak ale zaveleli k obratu Kyrie Irving a Jayson Tatum, jejichž zásluhou Celtic vyhráli zbytek utkání o 20 bodů.

Klíčová fáze nastala šest minut před koncem, kdy Irving dal v řadě osm ze svých 37 bodů a poslal Boston do vedení. To si sice Indiana vzala zpět dvěma trojkami Bojana Bogdanoviče, ale v posledních dvou minutách už nedokázala skórovat, zatímco Tatum zařídil Bostonu vítězství.

To v Houstonu bylo jasno už v první čtvrtině, ve které si domácí vytvořili proti Utahu dvacetibodové vedení, jež už nepustili. Hvězdou utkání byl nejlepší střelec základní části Harden, který zaznamenal 32 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Byl to jeho třetí triple double v play off v kariéře.