fotbal První tiskovka

Hapal se ujal vlády na Spartě. Tohle vzkázal hráčům!

Fotbalisté Sparty už mají nového šéfa. Neúspěšného Itala Andreu Stramaccioniho vystřídal charismatický Pavel Hapal, který už v novém působišti absolvoval první tiskovou konferenci. Tohle vzkázal svým novým podřízeným!

"Hráči se teď možná trochu zamyslí, protože odvolání trenéra je i jejich porážka. Mají vinu na svých bedrech," nebral si servítky Hapal, kterého teď čeká úkol spící Růženky probudit zpět k životu.

"Je potřeba hráče co nejrychleji poznat a nalít jim čerstvou krev do žil, aby začli s novou motivací. K tomu je ale třeba vyhrát příští zápas," připomněl Hapal, že už o víkendu čeká jeho svřence utkání v Karviné. Za normálních okolností by Sparta byla jasným favoritem, ale teď kdo ví...
 


"Já jsem si ale jistý, že má kádr Sparty má velký potenciál, který se jen teď nedaří moc nastartovat. Určitě má ale tento tým na to, aby předváděl lepší výkony," je si jistý Hapal, který se na Letnou stěhuje od rozdělané práce ve slovenské jednadvacítce.

"Nečekal jsem to, ale nebylo moc o čem přemýšlet. Spousta trenérů říká, že nabídka Sparty se neodmítá. Každá nabídka se dá odmítnout, ale cením si toho, když mě oslovil historicky nejlepší český klub. Přemýšlel jsem jen o tom, jestli mě uvolní slovenský svaz. A chci mu moc poděkovat, že mi odchod umožnil," prohlásil někdejší skvělý záložník.
 


Fanouškům také slíbil, že rozhodně nevsadí na žádného "zanďoura". "Budu chtít hrát ofenzivně, pro oko diváka. To je ale u všech trenérů stejné. Důležité bude, aby se to podařilo realizovat. Určitě chceme hru zatraktivnit a být úspěšní," konstatoval Hapal, který zcela rozprášil nabobtnalý realizační tým, který na Letné stvořil Stramaccioni. Z "jeho koní" si totiž nechal jen trenéra brankářů Maria Galinoviče.

A nic jistého ostatně nemají ani zahraniční hráči. Ostatně už jen proto, že Hapal rozhodně není zrovna dvakrát zdatný angličtinář...
 

 "Angličtina není můj hlavní jazyk, ale nějak se s ní domluvím. Když navíc budu potřebovat něco konkrétního, pomůžou mi ostatní kluci. Můj zájem také je, aby se i zahraniční hráči naučili alespoň trochu česky. V komunikaci problém nebude," ujistil Hapal.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program