wimbledon 2019

Halepová zničila Serenu a píše historii. Poprvé vyhrála Wimbledon!

Vítězkou slavného Wimbledonu pro rok 2019 se stala Simona Halepová z Rumunska. Finálový souboj se sedminásobnou šampionkou Serenou Williamsovou z USA vyhrála snadno ve dvou setech 6:2 a 6:2.

Nedávná světová jednička Halepová do sobotního odpoledne vyhrála grandslam jen loni na Roland Garros. Letošní Wimbledon ale zastihl rumunskou tenistku ve vynikající formě a v sedmi zápasech ztratila jen jediný set s krajankou Mihaelou Buzarnescuovou.

Souboj se Serenou Williamsovou byl překvapivě jednoznačný. Halepová v úvodu dvakrát za sebou prolomila servis Američanky, dostala se do vedení 4:0 a první set dopodávala k vítězství.

Ve druhém bylo skóre vyrovnané do stavu 2:2, pak přišly další důležité momenty pro rumunskou tenistku. Halepová odskočila na 5:2 a zápas dopodávala čistou hrou.

„Simona hrála jak z jiné galaxie, nezbývá než pogratulovat. Prostě není co řešit,“ připustila při ceremonii americká tenistka a pogratulovala Halepové.

„Sny se plní, chtěla jsem tu vyhrát před očima mých rodičů,“ zářila šťastná Simona Halepová. „Toužila jsem získat doživotní členství v tomhle klubu a jako vítězka ho snad dostanu,“ dodala v nadsázce.

Wimbledon 2019, dvouhra žen - finále:

Simona Halepová - Serena Williamsová 6:2, 6:2
Esa: 1:2. Dvojchyby: 0:1. Brejkboly 4/5 - 0/1. Vítězné míče: 13:17. Nevynucené chyby: 3:26. Vyhrané míče celkem: 55:38.

• 01:00 01:30