Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2018
ČR do 18 let Hlinka Gretzky Cup

Hadamczikův vnuk střílel, Malíkův syn čapal. Češi porazili Kanadu!

Marcel Barinka
Zdroj: facebook
Marcel Barinka

V posledních letech se stále častěji objevuje kritika na český hokej. Nejsou medaile ze světových šampionátů a talenti, kteří by bourali přední místa na draftu v nedohlednu. Jenže to tak úplně není pravda. Důkazem je letošní draft, ve kterém skončili hned dva Češi v první dvacítce. Česká osmnáctka teď navíc na Hlinka Gretzky Cup porazila Kanadu. Že by to byly ty kýžené lepší časy?

Kanada platí na Hlinka Gretzky Cupu za hlavního favorita. Navíc hraje doma ve městě Red Deer, ale i tak na kolébku hokeje česká reprezentace vyzrála a vyhrála 4:3. Velkou zásluhu na tom měl vnuk trenéra týmu Aloise Hadamczika Marcel Barinka, který se hned dvakrát gólově prosadil.


Za Čechy pak skóroval ještě Radek Mužík a Martin Hugo Haš. Na výhře měl velkou zásluhu také brankář Nick Malík, který je synem obrovitého obránce Marka Malíka, který působil například v New Yorku Rangers a do očí veřejnosti se zapsal svým legendárním nájezdem proti Olafu Kölzigovi.

 


V kádru, který vedle Hadamczika koučuje také Marek Židlický a Radek Bělohlav, hrají i další zajímaví hráči. Na soupisce figuruje třeba syn Jana Peterka Jonáš či vnuk trenéra a strůjce zlatého hattricku Josefa Augusty Adam Najman.

lju TN.cz