Haaland vystřílel výhru Dortmundu, Juventus nečekaně padl v Portu

Erling Haaland
Skok Aleš
Aleš Skok
17.2. 2021 23:12

Další dva zápasy má za sebou vyřazovací část Ligy mistrů. V osmifinále se proti sobě tentokrát postavilo Porto s Juventusem a Sevilla s Dortmundem. Turínský velkoklub nečekaně v Portugalsku padl. Německému celku vystřílel vítězství snajpr Haaland.

Porto začalo s Juventusem naprosto skvěle. Už ve druhé minutě se gólově prosadil Mahdí Taremí, kterému namazal míč po velké chybě Bentacour.

Druhá branka padla po změně stran a to opět velmi rychle. Už po pár sekundách. Výbornou práci odvedl na pravé straně Manafá, který našel před brankou Moussu Maregu a ten se prosadil přízemní střelou.

Juventus se snažil s výsledkem něco udělat, ale brankář Marchesín byl proti. Snížení tak přišlo až osm minut před koncem. Rabiot natáhl míč do vápna, poslal ho pod sebe a Federico Chiesa se trefil z první přesně k tyči. Porto tak v prvním osmifinálovém duelu porazilo Juventus 2:1.

Ve druhém zápase přivítala Sevilla německý Dortmund. Za domácí byl pouze na lavičce Tomáš Vaclík, který tak nemohl pomoct svému týmu.

Španělský celek se dostal do vedení už v sedmé minutě, když se střelou zpoza vápna prosadil Suso. Jenže v 19. minutě bylo srovnáno. Haaland našel volného Mahmouda Dahouda, který z velké dálky překonal domácího gólmana.

O osm minut pozdějji už Dortmund skóre otočil a tentokrát už se Erling Haaland proměnil ve střelce. Na hranici pokutového území si míč narazil se Sanchem a následně tváří v tvář brankáři Sevilly skóroval.

Jenšte do konce poločasu už to bylo o dvě branky. Erling Haalanda dostal přihrávku do pokutového území od Reuse a trefil se přesně na vzdálenější tyč.

Sevilla nakonec alespoň snížila. óscar Rodríguez nacentroval na na vzdálenější tyč, kam si naběhl Luuk de Jong a nemýlil se. Přesto domácí nakonec padli 2:3.