největší zajímavosti

10x gólová bestie! Co jste možná o Haalandovi vůbec netušili

Erling Haaland
Zdroj: Profimedia
Erling Haaland
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 20. 2. 2020
Téma:

Je nejvýraznějším fotbalovým teenagerem. Kometou sezony. Nor Erling Haaland v devatenácti letech předvádí neuvěřitelné věci. Svým úterním počinem proti PSG opět překonal několik milníků. Nabízíme vám seznam deseti věcí, které byste o tomto zázračném dítěti měli vědět.

Shrňme si Haalandova čísla v letošní sezoně. V 29 zápasech dal 39 gólů (6 hattricků). V lednu přestoupil ze Salcburku do Dortmundu a za Borussii skóroval třikrát hned při svém prvním bundesligovém zápase i dvakrát při debutu v Lize mistrů. V této soutěži kraluje s 10 góly tabulce střelců. Kupříkladu má víc tref než Barcelona či Atlético Madrid. Haaland je prostě mašina na góly.

Kromě jeho neuvěřitelného čichu na góly, je Haaland zajímavý i jinými fakty. Tady je seznam deseti nejzajímavějších informací, které zveřejnil server goal.com.

1) Erling mohl reprezentovat Anglii, protože se 21. června 2000 narodil v anglickém Leedsu, za který tehdy Premier League hrál jeho otec Alf-Inge.

2) Kromě otce dělala sport na profesionální úrovni i Erlingova matka Gry Marita. Ta byla norskou šampionkou v sedmiboji.

3) Haaland stále drží rekord ve skoku do dálky ve věkové kategorii do pěti let. Erling skočil 22. ledna 2006 sto šedesát tři centimetrů.4) Erling svůj první zápas v seniorské kategorii odehrál 30. října 2016 za druholigový norský celek Bryne. Tehdy mu bylo 16 let. Zajímavé je, že svůj debut odehrál na levém křídle, nikoliv na hrotu útoku, kde nastupuje nyní.

5) Ve stejném roce byl také na zkoušce v německém Hoffenheimu. Klub zaujal a vypadalo to, že se obě strany dohodnou na první profesionální smlouvě. Otec Haalanda požadoval, aby jeho syn pobíral 5 tisíc eur (cca 125 tisíc korun) měsíčně. To klub ale odmítl, a tak se Haaland vrátil zpátky do Norska, kde tehdy ještě nastupoval za druholigový celek Bryne.

6) V roce 2018 chtěl Haalanda Juventus, ale opět se s hráčem a jeho otcem nedohodl na podmínkách.
 

7) Norský supertalent má ve smlouvě s Dortmundem výstupní klauzuli na 75 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun).

8) Svůj první gól v zápase Ligy mistrů proti PSG slavil stejně ve stylu jógy. Tuto oslavu viděl u Antoinea Griezmanna či Mohameda Salaha.

9) Haaland se také rozhodl držet striktní dietu od doby, co slyšel bývalého obránce Manchesteru United Patrice Evru říkat, že Cristiano Ronaldo jí jenom kuře.

10) Jeho fotbalovým idolem ale Ronaldo není. Haalandův vzor byl vždycky Zlatan Ibrahimovič. „Je také ze Skandinávie a někdo musí nést jeho odkaz,“ řekl devatenáctiletý Haaland.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program