liga mistrů

Haaland sestřelil PSG. Liverpool bez střely na bránu prohrál s Atléticem

Erling Haaland
Publikováno 18. 2. 2020

Úřadující šampioni Ligy mistrů z Liverpoolu nezvládli svůj první osmifinálový duel na půdě Atlética Madrid. Fotbalisté z Anfieldu za celý zápas nevystřelili na bránu a podlehli soupeři 0:1. Atraktivní duel mezi Dortmundem a PSG rozhodl dvěma góly Nor Erling Haaland. Německý tým si doma připsal výhru 2:1.

Liverpool je mnohými považován za nejlepší tým současnosti, a není divu, když v Premier League z 26 zápasů jich 25 vyhrál a jednou remizoval. Proti Atléticu tak byl favoritem, ale svou roli nezvládl.

Španělský tým rozradostnil domácí fanoušky už ve čtvrté minutě, kdy se po rohu prosadil Saúl Ñíguez. Reds byli většinu zápasu v držení míče, ale přes kompaktní obranu domácích se jim nedařilo prosadit, naopak Atlético se občas dostávalo do nebezpečných šancí proti otevřené defenzivě hostí.

Největší šanci Liverpoolu v první půli měl Salah, který střelou z voleje mířil na bránu, jenže trefil pouze hlavu bránícího soupeře. V 53. minutě poslal Joe Gomez dobrý centr na hlavu Salaha, jenže Egypťan netrefil prostor mezi tyčemi. Dvacet minut poté se do zajímavé šance dostal Henderson, ale ani on v krkolomné pozici netrefil bránu.

Přestože Liverpool byl u míče mnohem častěji, nepodařilo se mu ani jednou vystřelit na bránu domácích, kteří si tak do odvety odnáší skvělý výsledek bez obdržené branky.

Do německého Dortmundu zavítal francouzský velkoklub PSG, kterému se na domácím poli daří, ale vytoužený úspěch v Lize mistrů jim stále uniká.

První poločas mnoho šancí nenabídl, důležité věci se staly až po přestávce. Skóre otevřel zázračný norský mladík Erling Haaland. V 69. minutě se dostal k odraženému míči a po pohotové reakci si našel míč, který dostal za záda brankáře Navase.

Po čtyřiasedmdesáti minutách hry Mbappé pronikl do šestnáctky a připravil snadnou pozici pro Neymara, který už pouze doklepl míč do prázdné brány - 1:1. Jenže Haaland o dvě minuty později přispěchal s odpovědí. Prvním dotykem si míč přichystal na střelu a druhým už vyslal ránu, kterou zastavila až branková síť.

O poznání atraktivnější utkání se po gólech rozjelo a oba týmy se dostávaly do zajímavých šancí. Hakimi měl v 86. minutě možnost navýšit vedení domácích, jenže z ostrého úhlu netrefil bránu. Pařížané se ještě v posledních vteřinách snažili srovnat z rohu, ale hlavička Thiaga Silvy zamířila nad branku domácích, což znamenalo konec utkání a výhru pro vestfálský tým 2:1.

• Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

18:25 20:30