Dortmund se posunul v tabulce, Bayern předvedl kanonádu s Mohučí!

Fotbalista Erling Haaland a Youssoufa Moukoko
Richard Wagner
3.1. 2021 20:05

Dortmundu se vrátil po zranění do sestavy Erling Haaland. Norský kanonýr sice neskóroval, i tak ale Borussia získala důležité vítězství. Parádní kanonádu předvedl ve druhé půli Bayern, který pěti góly sestřelil Mohuč.

Černožlutí si poradili s Wolfsburgem, který dokázali porazit 2:0 a poskočili nad něj na čtvrté místo tabulky, jen tři body za třetí Leverkusen.

Hosté měli v úvodu více ze hry, ale velké šance neproměnili a poté pálila šance i Borussia. Rozhodující zásah přišel v 66. minutě, kdy do té doby perfektního Casteelse překonal hlavou Akanji.

Norský kanonýr Haaland střídal v 81. minutě, krátce předtím inkasoval žlutou kartu za nesportovní chování. Nahradil jej Steffen Tigges, který hned při svém debutu mohl skórovat, ale netrefil se.

Definitivum dal výsledku v nastaveném čase Sancho, který v rychlém brejku nekompromisně obhodil gólmana.

Bayern po první půli překvapivě prohrával 0:2 po gólech Burkardta a Hacka. Deset minut po startu druhé půle ale bylo vyrovnáno.

Mnichovský velkoklub byl najednou ve velké herní pohodě, další gól odvolal VAR kvůli ofsajdu, avšak záhy otočil skóre Süle a případný odpor soupeře dvěma zásahy zlomil kanonýr Lewandowski.

Nedělní výsledky Bundesligy:

Dortmund – Wolfsburg 2:0 (0:0)
Branky: 66. Akanji, 90+1. Sancho.

Bayern – Mohuč 5:2 (0:2)
Branky: 50. Kimmich, 55. Sané, 70. Süle, 76. Lewandowski (pen.), 83. Lewandowski – 32. Burkardt, 44. Hack.