odchod opory

Guľův výběr opouští kapitán! Vrací se do klubu, kde začal ligovou kariéru

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 29. 6. 2020
Téma:

Fotbalová Viktorie Plzeň bude po této sezóně bez kapitána, velké opory a bývalého reprezentanta Romana Hubníka. Jeho dalším působištěm bude Olomouc, kde ligovou kariéru ostartoval.

Rodák ze Vsetína je v Plzni od roku 2013, na západ Čech přišel z Herthy Berlín. Ve Štruncových sadech slavil tři tituly, zahrál si Evropskou ligu i Ligu mistrů.

 

Vytáhlý stoper je ikonou novodobé Plzně. U diváků je oblíbený, na hřišti má respekt a ne nadarmo nosí na levičce kapitánskou pásku. 

 

„Čas nelze zastavit a i náš kádr prochází poslední dobou výraznou obměnou. S Romanem jsme se tedy domluvili, že po konci sezony, kdy mu končí smlouva, přestoupí do Olomouce, kde fotbalově vyrůstal a vlastně se tak vrací domů. Přeji mu, aby se mu dále dařilo jak na hřišti, tak mimo něj,“ říká plzeňský boss Adolf Šádek.

 

 

„Roman je bezesporu jedna z ústředních a nejvýraznějších postav našeho klubu posledních let. Chtěl bych mu za celý klub poděkovat, co vše pro Viktorii odvedl, jakým způsobem klub reprezentoval a pomáhal jej budovat. Právem zde bude mít navždy dveře otevřené,“ vypočítává dál Šádek.

 

 

„Ve Viktorce jsem prožil nezapomenutelné roky. Vždy jsem hrdě nosil dres i kapitánskou pásku a klukům budu i nadále držet palce, budu se sem rád vracet. Nyní jsme se domluvili, že je ideální čas na návrat domů, kde budu ještě nějakou chvíli pokračovat v kariéře a budu to mít i blíže ke své rodině. Moc se těším na poslední zápas, věřím, že si to společně s fanoušky užijeme a uděláme za sezonou vítěznou tečku,“ prozradil šestatřicetiletý stoper.

 

 

Hubník odehrál za Plzeň celkem 172 zápasů. Do Olomouce se již jednou vrátil, v září 2015 si odskočil na hostování. Do Viktorie se však po zimě vrátil a ročník nakonec zakončil nejlépe jak mohl – ziskem titulu.

 

Kromě tří úspěchů v Plzni jedou slavil prvenství ve Spartě, vedle Herthy Berlín si vyzkoušel zahraniční angažmá i v ruském FK Moskva.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program