Aktualizováno 12.11. 2016 09:47
NHL Hokejová noc

Gudas asistoval, Philadelphie ale prohrála. Ostatní Češi nebodovali!

Radko Gudas

Na programu večerní NHL bylo celkem šest utkání. Diváci mohli sledovat i stejný počet českých hráčů. Z nich se bodově prosadil jen Radko Gudas, který nahrával na vedoucí gól Philadelphie, ale ta nakonec stejně prohrála 3:6 v Torontu. Brankář Flyers Michal Neuvirth zůstal tentokrát jen jako náhradník. Slovák Marián Hossa pomohl Chicagu brankou a asistencí alespoň k jednomu bodu.

V zápase mezi Torontem a Philadelphií padlo celkem 9 gólů. Ten první dali sice Maple Leafs, ale Flyers dokázali vzápětí dvakrát odpovědět. Na druhou branku ke všemu nahrával obránce Radko Gudas a stal se tak v noci jediným Čechem, který bodoval. Philadelphie si nakonec z Toronta odvezla porážku 3:6. V sestavě hostů opět nechyběl Jakub Voráček, ale brankář Michal Neuvirth zůstal jen na střídačce. Místo v brankovišti přenechal Stevu Masonovi.

Rozjeté Chicago po sedmi výhrách v řadě poprvé padlo. Jestřábi nestačili na Washington, ale zápas dostali alespoň do prodloužení. Velkou zásluhu na tom měl slovenský útočník Marián Hossa, který se podílel na obou gólech svého týmu. Na první asistoval a druhý sám vstřelil. Na soupisku Chicaga se opět vešel i český obránce Michal Kempný, ale Michal Rozsíval zůstal jen mezi náhradníky.

Dallas s Radkem Faksou vyhrál nad Edmontonem 3:2. Za New Jersey nastoupil zase Pavel Zacha, který po prodloužení mohl slavit výhru Devils, kteří zvítězili nad Buffalem 2:1 v prodloužení.