útok snů

Gretzky prozradil s kým z dnešní NHL by si chtěl zahrát v útoku

Wayne Gretzky
Zdroj: Profimedia
Wayne Gretzky
Jiří Průša
Jiří Průša
3.5. 2020 17:25
Téma:

Wayne Gretzky je obecně uznáván jako nejlepší hokejista všech dob, těžko se však dá posoudit, jak by si vedl v dnešní NHL. Od mladíka Jamieho Drysdalea dostal otázku s kým by ale případně ze současné NHL chtěl hrát v útoku. Gretzky svou odpovědí nijak nepřekvapil.

Největší hvězdou minulosti NHL je Wayne Gretzky, kdo však ovládne její budoucnost je ve hvězdách. Sám "The Great One" si během videokonference pohovořil s pěti nadějemi budoucí NHL. Jedničkou následujícího draftu bude velmi pravděpodobně Alexis Lafreniere, ale velmi vysoká pozice, nejvyšší ze všech obránců, se předvídá i Jamiemu Drysdaleovi.


A právě on položil Gretzkému dobrou otázku: "Kdybys hrál v dnešní NHL, s jakými dvěma hráči bys chtěl hrát v jedné formaci?" Lídra historických tabulek tato otázka pobavila a líbila se mu."Je spousta opravdu dobrých hráčů," řekl úvodem rozpačitě Gretzky. Zmínil jména jako Crosby, Matthews, Marner či Draisaitl. "Ale pravděpodobně by to byli Connor (McDavid) kvůli své rychlosti, kterou dokáže vytvořit místo na ledě a Ovečkin, protože když mu dáte puk, tak víte, že trefí síť nebo alespoň vytvoří šanci, takže s těmito dvěma hráči by byla zábava hrát," rozhodnul se Gretzky.Volba legendární devadesát devítky je opravdu pochopitelná. Mladý McDavid je ve 23 letech již dvojnásobným vítězem kanadského bodování, zatímco Ovečkin byl nejlepším střelcem ligy v šesti z posledních sedmi sezon. Celkově pak Maurice Richard Trophy vyhrál již osmkrát.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Mosconi Cup 2020

   19:35 00:00
   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

   03:50

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program