Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2017 20:35
novasport ragbyová slavnost

Grand Final čeká na Storm a Cowboys! NRL vrcholí tento víkend

Michael Morgan
Zdroj: Profimedia
Michael Morgan

Grand Final je tady. Už tuto neděli se rozhodne o celkovém vítězi tohoto ročníku NRL, nejatraktivnější světové soutěže v Rugby League. Po dlouhých sedmi měsících, po šestadvaceti kolech základní části, po 3 kolech play-off nám opět vrcholí tato jedinečná soutěž a my u toho můžeme být v přímém přenosu na Nova Sport a Voyo. Do finále postoupili Melbourne Storm a North Queensland Cowboys.

Oba týmy už celou NRL vyhrály. Storm triumfovali v letech 1999 a 2012. Storm vyhráli ještě v letech 2007 a 2009, ale následně byli diskvalifikováni za překročení mzdového stropu. Cowboys byli šampióni v roce 2015.


Melbourne Storm disponují velice zkušeným kádrem a do play-off šel tento tým z prvního místa. V základní části prohrál pouze čtyřikrát. Je to poslední společná sezona i zápas velké trojky, kapitána Camerona Smithe, Coopera Cronka a Billyho Slatera. Tým je skvěle drilovaný a předvádí agresivní, rychlé a technické Rugby League. Tým se oproti loňské sezoně zlepšil.


Při vyhlašování nejlepších hráčů této sezony, které proběhlo v tomto týdnu, byl zvolen nejlepším hráčem právě kapitán, mlynář Cameron Smith, který letos pokořil všechny možné hranice (počet zápasů, počet kopů, bodů, atd.). Stejně tak i kouč Graig Bellamy byl zvolen nejlepším trenérem celé NRL. Storm je zkrátka a dobře hvězdný tým. Perfektní útočníci dělají nekompromisní metry, rychlí zadáci jsou schopni vykouzlit bezvadné kombinace a páteř týmu dokáže skvěle a efektivně řídit hru podle potřeby.


Do týmu zapadla posila z West Tigers, možná nejrychlejší muž celé NRL, Josh Addo-Carr. Cameron Munster našel svoji pozici po návratu Billyho Slatera na spojce a jde mu to tam více než dobře. Sualiasi Vunivalu opět položil více než dvacet položení. Do týmu se perfektně zapracovali nováčci Curtis Scott a Slade Griffin. Bratři Bomwichové jsou ohromné opory, stejně tak i Tohu Harris nebo Will Chambers. Storm budou chtít svoji spanilou jízdu v letošním ročníku NRL dotáhnout do úspěšného konce. Mají všechny trumfy ve svých rukou.

Jonathan Thurston
Zdroj: Profimedia Jonathan Thurston

Naproti tomu jejich soupeř North Queensland Cowboys se do play-off probojoval silou vůle a postoupil z osmého, tedy posledního místa. V nadstavbových zápasech však tým ukázal velkou soudržnost a žízeň po úspěchu. Ač od poloviny sezony hrají kovbojové bez svého strůjce hry Jonathana Thurstona, tým šlape jako švýcarské hodinky a maestra JT nahradil v životní formě hrající Michael Morgan.


Tým má velmi bojovného ducha a vyřazovací zápasy zvládá na jedničku s hvězdičkou. Při dělání metrů jsou velice efektivní útočníci John Asiata, Scott Bolton, Gavin Cooper, Ethan Lowe a Jason Taumalolo. Jake Granville dokáže obranu soupeře často překvapovat svojí rychlostí. Mladá spojka Te Mare Martin řídí hru svého týmu velmi efektivně a v semifinále předvedl skvělou individuální akci, která poslala favorizované Roosters do kolen.


Spolehliví a zkušení zadáci Kane Linnett, Justin O´Neill nebo Lachlan Coote jsou vždy velmi aktivní a nebezpeční. Cowboys se stále drží v sedle a favorizované Storm můžou jenom překvapit.


Sestavy obou týmů:


Melbourne Storm: 1. Billy Slater 2. Suliasi Vunivalu 3. Will Chambers 4. Curtis Scott 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Cooper Cronk 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Jordan McLean 11. Felise Kaufusi 12. Tohu Harris 13. Dale Finucane 14. Kenny Bromwich 15. Nelson Asofa-Solomona 16. Tim Glasby 17. Slade Griffin

North Queensland Cowboys: 1. Lachlan Coote 2. Kyle Feldt 3. Justin O’Neill 4. Kane Linnett 5. Antonio Winterstein 6. Te Maire Martin 7. Michael Morgan 8. John Asiata 9. Jake Granville 10. Scott Bolton 11. Gavin Cooper 12. Ethan Lowe 13. Jason Taumalolo 14. Ben Hampton 15. Coen Hess 16. Corey Jensen 17. Shaun Fensom


V neděli v 10:10 si můžete vychutnat fantastickou atmosféru, která provází tento asi nejpopulárnější den australského sportu. Bude to jedinečná podívaná a ve finále se střetnou dva zcela odlišné celky. Jak celé drama dopadne, lze těžko tipovat. Ale jedno je jisté. Vyhraje lepší tým. Který to bude, se celý svět dozví už tuto neděli a my vás všechny srdečně zveme ke sledování našeho živého přenosu.

Tomáš Ripscik TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program