Gólové hody Slavie! Opava stále čeká na výhru. Baník porazil Liberec

SK Slavia Praha
Zuzana Říhová
Aktualizováno 20:24
27.1. 2021 20:20

V dohrávce 13.kola fotbalové ligy Slavia potvrdila nadvládu v nejvyšší soutěži a porazila Zlín 2:6. Tím si vytvořila devítibodový náskok na prvním místě tabulky před Spartou a Jabloncem. Fotbalisté Ostravy v dohrávce 9. kola porazili Liberec 1:0 a v tabulce jim patří páté místo. V dohrávce 14. kola Bohemians remizovali s poslední Opavou bez branek.

Lídři fotbalové ligy začali zápas ve Zlíně výborně, už ve 3. minutě je poslal po centru Simy do vedení Olayinka. Domácím se nepodařilo vyrovnat z kopačky Poznara. Po prvním poločase Slavia vedla už o pět gólů, když dal hattrick Kuchta a trefil se také Sima.

Druhý poločas ale patřil domácím. Slavia polevila ze svého tempa a nechala domácí dostat se do celé řady šancí. Zlínským se díky brankám Cedidla a Poznara podařilo snížit skóre. Poslední slovo patřilo lídrovi, na konečných 6:2 pro Slavii upravil Musa.

Výborný vstup do utkání měli fotbalisté domácího Baníku Ostrava proti Liberci, když je už v páté minutě mohl poslat do vedení Patrizio Stronati, ale jeho rána jen orazítkovala tyč.

Ostravané se branky dočkali o pár sekund později, když se z dorážky prosadil Tomáš Zajíc a Baníkovci šli do vedení 1:0. Hosté mohli vyrovnat v poslední minutě prvního poločasu, Jugasova hlavička mířila jen do brankové konstrukce.

Opavané zajeli k dohrávce do hlavního města a oba týmy v prvním poločase předvedly krásné šance. Na straně domácích to byla hlavička Hůlky, na opavské straně pak třeba sólo Čvančary a také hlavička Žídka.

Po změně stran už to bylo o poznání klidnější. V 67. minutě se sice klokani radovali po střele Květa. Gól však nakonec nebyl uznán pro ofsajd. Zápas tak dospěl k dělbě bodů.