Gólové hody Pasty a Krejčího nestačily. Boston je blízko vyřazení

Jakub Martinovský
8.6. 2021 7:06
NHL

Ani dva góly Davida Pastrňáka a jeden Davida Krejčího neodvrátily třetí prohru Bostonu v sérii. S Islanders prohráli na domácím ledě 4:5 a jsou už tak jediný zápas od nechtěné dovolené. Naopak postup si v noci zajistili už po čtyřech zápasech hokejisté Montrealu.

Přitom Boston vstoupil do utkání výborně. Už ve druhé minutě se trefil David Pastrňák, který využil přihrávky McAvoye a z levého kruhu propálil Varlamova. Těsně před koncem první části ale stihli Islanders srovnat, když Barzal využil přesilovku.

Na začátku druhé třetiny šli hosté dokonce do vedení a opět to bylo v početní výhodě. Palmieri se nejlépe zorientoval před brankou a nechráněný puk doklepl za Raska. O pár minut později bylo ale zase srovnáno. Marchand si obhodil obránce a následně dlouhou bekhendovou kličkou překonal Varlamova.

Poté ale přišlo povedených sedm minut v podání Islanders, ve kterých vstřelili tři góly. Postupně se prosadili Bailey, Eberle a Nelson, což pro Boston znamenalo vážný problém. Ten se však odmítal vzdát a byli to čeští hráči, kteří za to vzali.

Nejdříve David Pastrňák opět z levého kruhu nedal Varlamovovi šanci a jiskru naděje vystřelil Bostonu pět minut před koncem Krejčí, když se zorientoval nejlépe před brankou a snížil na 4:5. Na lepší výsledek to už ale Bostonu nestačilo. Nepomohlo ani odvolání brankáře necelé dvě minuty před koncem utkání.

Montreal postupuje

Zcela opačné pocity panují v Montrealu, který si nejrychlejším možným způsobem zajistil postup do dalšího kola. Ve čtvrtém zápase vyhráli 3:2 v prodloužení, když o výhře rozhodl Toffoli ve druhé minutě prodloužení.

Winnipegu tak nestačily ani dva góly Logana Stanleyho, který dokázal na začátku druhé třetiny srovnat brzké vedení Montrealu. Canadiens si tak po úvodním sedmizápasovém dramatu připisují snadný postup.