Gólové hody českých forvardů, pálil Hertl, Vrána i Nosek. Mrázek má nulu

Otava redakční fotka
Marek Otava
15.1. 2021 6:35
NHL

Výborný večer hned na úvod zažili čeští hokejisté. Nejvíce zářil útočník Tomáš Hertl, který při výhře San Jose dal dva góly a na jeden přihrál. Trefil se pak i Jakub Vrána z Washingtonu. Hvězdou byl také gólman Caroliny Petr Mrázek, který v úvodním utkání proti Detroitu doslova zavřel svou bránu a vychytal nulu.

Výborný vstup do nové sezony prožil Tomáš Hertl. Český útočník vstřelil hned první dva góly Sharks a San Jose díky němu vedlo po první třetině 2:0.

Arizona pak sice snížila, ale ve třetí třetině se po Hertlově přihrávce prosadil Evander Kane, který v utkání také zapsal tři body.

Coyotes pak ale dokázali čtyři vteřiny před koncem srovnat na 3:3 a zápas šel do prodloužení a následných samostatných nájezdů.

V nich se trefili hned dva hráči San Jose – Donato a Couture a Sharks tak slaví výhru.

Mezi střelce se pak zapsal také Jakub Vrána, který pomohl Washingtonu k výhře 6:4 nad Buffalem. Kanonýr Alexander Ovečkin zůstal u dvou asistencí.

Gólem pomohl i Tomáš Nosek při výhře Vegas nad Anaheimem.

Super večer pak prožil český gólman Petr Mrázek, který si hned na úvod připsal 14 úspěšných zákroků a čisté konto proti Detroitu. Jeho Carolina nakonec zvítězila 3:0 a nezabránili tomu ani Filip Hronek a Filip Zadina.

Do akce šel i Boston bez zraněného Davida Pastrňáka, který porazil New Jersey po nájezdech. David Krejčí pak zaznamenal jednu asistenci.