AHL Rvali se gólmani

Gólman Francouz se rval: Přes celé kluziště si dojel pro soupeře!

Pavel Francouz
Zdroj: Facebook (Colorado Eagles)/YouTube

Bitky gólmanů v hokeji už dnes nejsou úplně běžné. Přesto byla jedna k vidění v AHL, což je po NHL druhá nejvyšší zámořská soutěž. Vše je o to zajímavější, že jejím hlavním aktérem byl český brankář Pavel Francouz.

Osmadvacetiletý Pavel Francouz zkusil po třech letech strávených v KHL angažmá za velkou louží. Už dvakrát se dostal do brány Colorada Avalanche. Většinu času však tráví ve farmářském Eagles. Tomu v nočním zápase pomohl vychytanou nulou k výhře 6:0 nad San Antoniem.

Více se však mluví o tom, jak se Francouz během zápasu porval. Stalo se to tři vteřiny před koncem utkání. Šarvátka se odehrávala na opačné straně kluziště. Francouz chvíli váhal, jestli pomoci svým spoluhráčům. Nakonec se rozjel a šel sejmout Villea Hussa, tedy gólmana Rampage.

Rozhodčí rozdali za zmíněnou potyčku celkem 95 trestných minut. Český brankář dostal 2+5 minut. Jeho tým pak slavil druhou výhru v řadě.

• 13:15 14:10