změna v AHL

Golden Knights mají nový farmářský tým, sloužit jim budou Stříbrní Rytíři

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 29. 5. 2020
Téma:
NHL

Zatím nejnovější tým v hokejové NHL Vegas Golden Knights dotahují do konce přesun farmářského týmu k sobě. Do letoška jim patřil tým v Chicagu, ale to se mění, od příští sezony budou mít Zlatí Rytíři podřízený tým v AHL v sousedním městě a jejich jméno je stylové - Henderson Silver Knights.

Nedílnou součástí všech týmů v NHL je také farmářský tým v AHL. Když má tým z nejlepší hokejové ligy světa problémy se zraněními, vytáhne si z farmářského týmu náhradu. Mnohdy také AHL slouží k rozehrání mladých hráčů, kteří tam získávají první zkušenosti s dospělým hokejem.


Nováček NHL Vegas Golden Knights pod sebou do nynějška měli tým Chicago Wolves, jenže to jim z praktických důvodů nevyhovovalo. Chicago je od Las Vegas vzdálené necelých dva a půl tisíce kilometrů, a tak byly přesuny na poslední chvíli kvůli zraněním značně komplikované.


Proto Zlatí Rytíři koupili tým San Antonio Rampage, který přesunuli do Hendersonu (druhé největší město Nevady, přímo sousedící s Las Vegas), kde tým dostal nové jméno - Henderson Silver Knights, tedy Stříbrní Rytíři. Novým týmovým logem je stříbrný válečný kůň."Jaká to skvělá kombinace, mít rytíře a válečného koně," komentoval nový tým šéf Golden Knights Bill Foley. "Je to vážně úžasné logo," chválil Ben Jones, jeden z hráčů, který patří pod organizaci Vegas a bude v novém týmu nastupovat. "Na dresech to bude vypadat vážně skvěle," dodal.Sezona AHL 2019-2020 byla kvůli koronaviru přerušena a následně i zrušena. I díky tomu teď ve Vegas měli čas a prostor pro představení nového týmu pro příští sezonu. Za další rok by měl soutěž rozšířit 32. klub, který bude patřit novému NHL týmu ze Seattlu a bude se nacházet v kalifornském Palm Springs.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program