Kuriózní momenty

Gól zadkem a vyhozená brána. Kam zajde fantazie hráčů?

Kuriózní gól zadkem
Zdroj: Twitter
Témata:

Hokej je rychlá a tvrdá hra. Tvořivostí se hra stává zajímavou a při nájezdech diváci šílí z akrobatických kousků, co hráči vymyslí. Někdy je však kreativita hráčů naopak až přes čáru. O tomto víkendu nebyla o kuriózní situace nouze a tak je tu máte hezky pohromadě.

Američan Patrick Dwyer, který si zahrál několik sezón v NHL za Carolinu Hurricanes, se poslední rok prosazuje v anglické EIHL. Za Belfast Giants stihl v 7 zápasech nastřílet 6 gólů, ale ten poslední, o jaký se pokusil proti Milton Keynes Lightning vypadal kuriózně po všech stránkách.


Když si jeho spoluhráč Darcy Murphy sjel po pravém křídle, čekal už Dwyer na šanci před brankou MK Lightning. Klasická střela od kruhů však neskončila v brance, ale za ochrannými kalhotami právě Patricka Dwyera. Očividně to věděl, a tak ho nenapadlo nic jiného, než zajet i s pukem do branky. V předklonu tak čekal s pozadím strčeným do branky na verdikt rozhodčího. Ten však Dwyerovo snažení ukončil rozpřaženými pažemi a gól neuznal.

 


V zámoří napodobují Murína


Jen o něco méně zvláštní gól se odehrál za oceánem v zápase domácích Los Angeles Kings proti Red Wings z Detroitu. V tomto případě však branka platila a nejen že měla i trochu nešťastnou českou spoluvinu, ale připomínala legendární kousek Igora Murína v brance Zlína.


Když se puk po vyhození ocitl za brankou Red wings, pokusil se ho Jonathan Bernier rozehrát o mantinel, kde si ho měl pravděpodobně převzít Libor Šulák. Plán jim ale chladnokrevně překazil Ilya Kovalchuk a fantastickou zadovkou poslal kotouč přímo na hokejku Alexi Lafallovi. Když to gólman Bernier uviděl, ramenem vyrazil branku o pěkných pár centimetrů z místa. Lafallo však i posunutý cíl z kruhů nemilosrdně propálil. Bohužel pro hostující Wings, tento gól platil a Králové z Los Angeles si tímto gólem utvrdili domácí výhru 4 – 2.


Incident najdete v čase 6:24:


Záměrné posunutí branky využil už před více než deseti lety tuzemský brankář Igor Murín v dresu Zlína. Na videoklipu, který už několik let baví svět internetu je vidět, jak si tajně vytáhne pravou tyčku a o kousek ji posune. Když pak o několik minut později dostal gól, okamžitě si jel stěžovat rozhodčímu na posunutou branku a gól byl anulován.

 

mka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program