Gól Lewandovskiho rozpoutal oslavy, Bayern slaví osmý ligový titul v řadě

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 16. 6. 2020

Mnichovský Bayern je poosmé v řadě ligovým mistrem! V 32. kole německé Bundesligy zvítězil na hřišti Werderu Brém 1:0 a mohl začít slavit. Jediný gól vstřelil Robert Lewandovski. V sestavě domácích Brém nastoupil také Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Bayern Mnichov věděl, že mu při momentálním náskoku na druhou Borussii Dortmund stačí jedna výhra k tomu, aby přidal osmý ligový titul. V zápase proti až 17. týmu Bundesligy tak cítil velkou šanci.

Úlohu favorita však naplnil až ke konci prvního poločasu, kdy z hraniční ofsajdové situace propálil Pavlenku Robert Lewandovski a Bayern vedl 1:0.

Ve druhém poločase si bavorský celek hlídal náskok a soupeře k ničemu příliš nepouštěl. V 78. minutě si však situaci zkomplikoval, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Alphonso Davies.

Brémy v tu chvíli vycítily šanci k bodovému zisku, který by jim pomohl k záchraně. Do hry tak poslaly i 41letého fotbalového matadora Claudia Pizarra, ani ten však remízový gól nevstřelil.

Se závěrečným hvizdem tak mohl Bayern začít vehementně slavit. Získává osmý bundesligový titul v řadě!

V dalším zápase mezi Freiburgem a Herthou Berlín se představil také český záložník Vladimír Darida. Hertha však v dramatickém mači nakonec prohrála 1:2.

• Florbal: Nokian KrP - Oilers

17:25 19:30