Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 11. 2018
fotbal výhra v polsku

Gól jsem už potřeboval jako sůl, zářil nadšením Jankto po zápase!

Jakub Jankto
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté českého národního týmu dokázali v přípravném utkání porazit Polsko a po výhře 1:0 tak u svěřenců Jaroslava Šilhavého panuje velmi dobrá nálada. Jediný střelec zápasu Jakub Jankto se po zápase tetelil blahem a přiznal, že terén v Gdaňsku nebyl vůbec ideální.

Dvaadvacetiletý Jankto se prosadil v 52. minutě utkání, když využil přihrávku od Patrika Schicka a míč uklidil takřka do prázdné branky. V rozhovoru pro Sport.cz však přiznal, že terén v Polsku nebyl pro hru úplně ideální.
 


 

"Stoprocentně jsem se soustředil, terén totiž nebyl vůbec dobrý. S probíhajícím zápasem byl horší a horší. I proto jsem šťastný, že mi balon zrádně neposkočil," popisoval gólovou situaci a zároveň prozradil, že mu trefa hodně zvedla sebevědomí.

 

"Branku jsem už potřeboval jako sůl. I jako psychickou vzpruhu. V Sampdorii v poslední době příliš nehraju," dodal v rozhovoru.

 

O své pocity se podělil i trenér národního týmu, který si pochvaloval především týmovou souhru. "O vítězství jde vždy v první řadě. Jsme rádi, že jsme získali cenný skalp velmi silného soupeře, a doufám, že jsme se dobře nažhavili na důležitější zápas, který nás čeká se Slovenskem. Chybičky tam byly, ale také ta týmová soudržnost, na které musíme stavět," řekl Šilhavý.

mm TN.cz