Chelsea se raduje ze zisku Superpoháru
Richard Wagner
Aktualizováno 23:13
2.12. 2020 22:45

Fantastický večer prožil Olivier Giroud, který Vaclíkova náhradníka zatížil čtyřmi trefami. Radost může mít i Michael Krmenčík, jehož Bruggy stále mohou postoupit do další fáze Ligy mistrů.

Chelsea i Sevilla mají jistý postup ze základní skupiny. I proto nechal kouč španělského celku odpočívat českou reprezentační jedničku a nasadil teprve dvacetiletého Pastora.

Ten už v 8. minutě inkasoval poté, co jej Giroud parádně přelstil obloučkem do vinglu. Další změna ve skóre nastala až po změně stran. Tentokrát francouzský špílmachr zvýšil na 2:0 po drzém průniku.

O dvacet minut později pak skóroval nekompromisní hlavičkou a svůj večírek korunoval penaltou, při níž si debutanta poslal na opačnou stranu.

Krmenčík sledoval důležitý triumf svého celku pouze z lavičky. Bruggy po dvou porážkách zabraly a poradily si se Zenitem hladce 3:0.

Díky remíze Lazia v Dortmundu si to s římským týmem rozdají o druhý postupový flek. Ten zatím drží s dvoubodovým náskokem italský mančaft.

Pořádné drama nabízí skupina H. Tam je zatím jasné jen to, že Basaksehir bude poslední, do pořadí ale promluvit může.

S devíti body jsou za sebou totiž naskládaní Manchester United, který prohrál na Old Trafford 1:3 s aktuálně druhým PSG, a třetí Lipsko.

Závěrečné kolo základních skupin bude zajímavé i ve skupině G. Týmy Barcelony a Juventusu získaly shodně vítězství 3:0 a těší se na společnou závěrečnou bitvu, v níž se střetnou Ronaldo s Messim.

Mezitím ale proběhne ještě nelítostný boj mezi Ferencvárošem a Dynamem Kyjev o místo v Evropské lize, jejichž první vzájemný zápas skončil 1:1.

Výsledky Ligy mistrů:

Sevilla – Chelsea 0:4 (0:1)
Branky: 8., 54., 74. a 83. (pen.) Giroud.

Dortmund – Lazio 1:1 (1:0)
Branky:  44. Guerreiro – 66. Immobile (pen.).

Club Bruggy – Zenit 3:0 (1:0)
Branky: 33. De Ketelaere, 57. Vanaken (pen.), 73. Lang.

Juventus – Dynamo Kyjev 3:0 (1:0)
Branky: 21. Chiesa, 57. Ronaldo, 66. Morata.

Ferencváros – Barcelona 0:3 (0:3)
Branky: 14. Griezmann, 20. Braithwaite, 28. Dembèlé (pen.).

Manchester Utd. – PSG 1:3 (1:1)
Branky: 32. Rashford – 6. a 90+1 Neymar, 69. Marquinhos. ČK: 70. Fred (Man. Utd.).