krásný příběh

Gesto fanouška vhání slzy do očí! Milované Bohemce odkázal miliony

Fanoušek Bohemians odkázal svému milovanému klubu miliony
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dojemnou tečku napsal za svou životní linkou jeden z fanoušků prvoligového družstva Bohemians 1905. Slzy se linuly z očí ředitele pražského klubu poté, co se mu dostalo do ruky poslední pořízení jednoho z věrných příznivců. Ten totiž veškerý svůj majetek odkázal právě klubu, jemuž zasvětil celoživotní vášeň.

Zdá se Vám to jako scéna vystřižená z dojemného filmu? Ale kdeže! Tento příběh je skutečný a dokazuje, kam až může zajít láska k milovanému klubu. S klokany byl celý život a své lásce zůstal věrný i po svém odchodu.

 

V jednasedmdesáti letech opustil tribuny vršovického Ďolíčku Jan Houdek, který prohrál boj se zákeřnou nemocí. Ještě před svým skonem ale pomyslel na zeleno-bílé klokany, s nimiž prožil mnoho hezkých chvil, a rozhodl se, že všechnu svou životní píli věnuje právě klubu, kterému zasvětil lásku.

„Chtěl bych ho poznat a poděkovat mu. Bohužel, osud tomu nechtěl a nedovolil nám to. To nejmenší, co pro něj teď můžeme udělat, je postarat se o jeho poslední cestu a důstojné rozloučení. Je to neuvěřitelný příběh věrnosti, lásky a oddanosti ke klubu, k Bohemce,“ smutnil na oficiálním webu dojatý ředitel klokanů Darek Jakubowicz.

 

Celková částka, která zahrnuje nemovitosti i finanční hotovost, se vyšplhala k sedmi milionům korun. O oddanosti zesnulého fanouška svědčí i přiložená vstupenka z památného roku 2005, kdy se vršovické družstvo vrátilo po problémech zpět do fotbalového kolotoče.

 

Věrný srdcař samozřejmě nemohl na tribuně během prvního zápasu po obrození chybět. Nyní ale jeho místo zůstane prázdné. Alespoň symbolicky však zůstane v Ďolíčku navždy.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program