krásný příběh

Gesto fanouška vhání slzy do očí! Milované Bohemce odkázal miliony

Fanoušek Bohemians odkázal svému milovanému klubu miliony
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dojemnou tečku napsal za svou životní linkou jeden z fanoušků prvoligového družstva Bohemians 1905. Slzy se linuly z očí ředitele pražského klubu poté, co se mu dostalo do ruky poslední pořízení jednoho z věrných příznivců. Ten totiž veškerý svůj majetek odkázal právě klubu, jemuž zasvětil celoživotní vášeň.

Zdá se Vám to jako scéna vystřižená z dojemného filmu? Ale kdeže! Tento příběh je skutečný a dokazuje, kam až může zajít láska k milovanému klubu. S klokany byl celý život a své lásce zůstal věrný i po svém odchodu.

 

V jednasedmdesáti letech opustil tribuny vršovického Ďolíčku Jan Houdek, který prohrál boj se zákeřnou nemocí. Ještě před svým skonem ale pomyslel na zeleno-bílé klokany, s nimiž prožil mnoho hezkých chvil, a rozhodl se, že všechnu svou životní píli věnuje právě klubu, kterému zasvětil lásku.

„Chtěl bych ho poznat a poděkovat mu. Bohužel, osud tomu nechtěl a nedovolil nám to. To nejmenší, co pro něj teď můžeme udělat, je postarat se o jeho poslední cestu a důstojné rozloučení. Je to neuvěřitelný příběh věrnosti, lásky a oddanosti ke klubu, k Bohemce,“ smutnil na oficiálním webu dojatý ředitel klokanů Darek Jakubowicz.

 

Celková částka, která zahrnuje nemovitosti i finanční hotovost, se vyšplhala k sedmi milionům korun. O oddanosti zesnulého fanouška svědčí i přiložená vstupenka z památného roku 2005, kdy se vršovické družstvo vrátilo po problémech zpět do fotbalového kolotoče.

 

Věrný srdcař samozřejmě nemohl na tribuně během prvního zápasu po obrození chybět. Nyní ale jeho místo zůstane prázdné. Alespoň symbolicky však zůstane v Ďolíčku navždy.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:30

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (3)

 • Nova Sport 2

  • 16:30 17:00

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

   19:20

   Zvedni se z gauče (2)

   19:35

   Rychlá kola (4)

Celý Program