Gerwyn Price je ve čtvrtfinále, zavíral stylově přes střed

Gerwyn Price
Šipkař z Walesu Gerwyn Price
9.10. 2020 23:36

Páteční večer na šipkařské World Grand Prix patřil čtyřem zápasům druhého kola. Největší favorit večera Gerwyn Price si poradil s Belgičanem Huybrechtsem, když dva ze tří setů zakončil zavřením na střed.

První zápas večera přinesl obrovské selhání Ryana Joyce. Anglický šipkař proti krajanovi Chisnallovi vyhrál první dva sety. Třetí prohrál, ale v tom čtvrtém předvedl jak blízko a zároveň daleko může být šipkař od vítězství. Joyce měl 7 šipek na zavření zápasu, ale ani jednou kýžený double netrefil. Chisnall vyhrál čtvrtý set a v pátém zlomeného soupeře přehrál 3:0 na legy.

Druhé klání večera patřilo jasně Jeffreymu de Zwaanovi. Ten v zápase povolil Gabrielu Clemensovi pouhé dva legy a utkání dokonce uzavřel parádním desetišipkovým legem.

Do třetího zápasu nastoupila největší hvězda večera Gerwyn Price. Proti Velšanovi se postavil Belgičan Kim Huybrechts, ale na světovou trojku si nepřišel. Price své výkony v průběhu zápasu stupňoval, což dokazují i výsledky jednotlivých setů 3:2, 3:1 a 3:0. Druhý a třetí set navíc "The Iceman" završil parádním zavřením na střed.

Poslední duel večera byl papírově nejvyrovnanějším. Utkali se v něm Joe Cullen, kterému na světovém žebříčku patří 21. příčka, a Jonny Clayton světová osmnáctka. Cullen vyhrál první dva sety a další dva vyhrál Clayton. V pátém setu došel zápas do rozhodujícího legu a v něm tíhu situace lépe ustál Cullen.