Publikováno 5. 10. 2018
video povedená premiéra

Generace 2000: NHL hrál první hráč, narozený v novém miléniu!

Jesperi Kotkaniemi
Zdroj: Profimedia
Jesperi Kotkaniemi

Hokejová NHL v podstatě úplně mimochodem prožila významnou událost. Do nejlepší ligy světa naskočil první hokejista ročníku 2000 a mladší. A čerstvě osmnáctiletý Jesperi Kotkaniemi dokonce zapsal ve své premiéře i důležitou nahrávku na gól.

Kotkaniemiho si vybral Montreal v letošním draftu a hned mu dal příležitost v ostrém startu ligy. Rodák z Pori, který nikdy nehrál v zámoří, dostal místo hned ve druhé lajně a chytil šanci za pačesy. 


"Bylo to zábavné. Opravdu se mi to líbilo, i když výsledek není takový, jaký jsme chtěli,“
vyprávěl po utkání.

Na konci druhého dějství načal kombinaci, po které v početní převaze skóroval Andrew Shaw. První zápis do statistik byl na světě. Pozoruhodné bylo i to, že kouč Claude Julien poslal šikovného mladíka i na přesilovku.


Každopádně i sám Kotkaniemi si uvědomuje, že jedna vlaštovka jaro nedělá: "Myslím si, že jsem se adaptoval docela dobře. Ale taky vím, že tady je tempo hry daleko vyšší, než jsem byl zvyklý. Takže se budu muset dál přizpůsobovat.“

Kotkaniemiho premiéra samozřejmě byla vykoupena i tím, že se sestavy Canadiens zmizely některé známé tváře. Do line-upu se nevešel například ani Tomáš Plekanec.

ram TN.cz