video premiéry Daridy a Kadeřábka

Gebre začal sezónu krásným gólem! Bohužel do špatné sítě...

Theodor Gebre Selassie
Zdroj: Getty Images

Český obránce Theo Gebre Selassie se střelecky prosadil hned v úvodním kole nové bundesligové sezóny. A jeho trefa stála za to! Bohužel z ní však nemohl mít žádnou radost. Namířil totiž do vlastní sítě a odstartoval vysokou porážku Brém.

Brémy se v prvním kole střetly se Schalke 04 a Gebre Selassie si od počátku zápasu počínal jistě. Dobrý dojem však zásadně pokazila 34. minuta. Ve snaze odkopnout míč před Huntelaarem trefil balón tak nešťastně, že ten obloučkem zaplul přímo do branky překvapeného gólmana Wiedwalda.

Fotbalisté Schalke se do příliš velkého počtu šancí nedostávali, byli však produktivní. Druhou branku přidal v osmašedesáté minutě Choupo-Moting, pět minut před koncem se pak dočkal i Huntelaar, když pečetil na 0:3.

Bundesligovou premiéru si odbyl Pavel Kadeřábek. Bývalý obránce pražské Sparty nastoupil v základní sestavě Hoffenheimu a už v páté minutě se mohl radovat z vedoucího gólu spoluhráče Zubera. Vedení v Leverkusenu ale hostům vydrželo jen do konce první půle, kdy vyrovnal kanonýr Kiessling. Dvacet minut před koncem pak o zisku všech bodů pro domácí rozhodl Brandt.

Úspěšnější, byť ne bundesligovou, premiéru si připsal Vladimír Darida. Poprvé v nejvyšší německé soutěži nastoupil v dresu Herthy Berlín, strávil na trávníku celé utkání a po závěrečném hvizdu si mohl se spoluhráči plácnout po výhře 1:0 v Augsburgu, kterou zajistil na začátku druhého poločasu z penalty Kalou.

Vítězně do sezóny vstoupil i nováček z Ingolstadtu, který překvapil Mainz na jeho hřišti výhrou 1:0. Darmstadt, tedy další nováček, remizoval s Hannoverem 2:2.

Úspěšně začala i Borussia Dortmund. Ligovou premiéru pod taktovkou kouče Thomase Tuchela vyhrála nad Mönchengladbachem 4:0, když o svém vítězství prakticky rozhodla třemi brankami v prvním poločase.

• 13:05 14:45

Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati