bundesliga

Gebre Selassie dal gól, prohře s Leverkusenem ale nezabránil

Mitchell Weiser překonává Jiřího Pavlenku
Publikováno 18. 5. 2020

První kolo po obnovení Bundesligy je kompletní. O jeho poslední duel se postaraly Brémy s Leverkusenem. Hostující Bayer si odváží tři body za vítězství 4:1. Prohře Brém nezabránili ani brankář Jiří Pavlenka, ani obránce Theodor Gebre Selassie, který se postaral o jediný gól domácích.

Bundesliga je zpátky a pocítily to už všechny týmy. Pondělní dohrávka Brém s Leverkusenem zkompletovala první kolo od koronavirové pauzy.

Hostující Bayer do zápasu vedl jako kapitán teprve dvacetiletý supertalent Kai Havertz a svou roli zvládl na výbornou. V 28. minutě hlavou otevřel skóre, když dokázal zužitkovat Diabyho centr.

Pouhé dvě minuty ale trvala radost Leverkusenu, pak totiž přišla chvíle českého reprezentanta. Hosté si trestuhodně nechali přízemní centr od rohového praporku propadnout do malého vápna, kde jej patičkou poslal do sítě Theodor Gebre Selassie.

Jenže i Leverkusen našel rychlou odpověď. O další tři minuty se opět hlavou prosadil Havertz, jehož si při přímém kopu nikdo nepohlídal.

V 61. minutě navýšil vedení hostů Weiser. Diaby ho našel vysokým obloučkem, se kterým si znovu domácí obrana neporadila a Pavlenka byl potřetí překonán hlavou.

Na konečných 4:1 poté v 78. minutě zvýšil Kerem Demirbay, jehož fantastickou přihrávkou naslepo našel uvnitř vápna Karim Bellarabi a prvně jmenovaný si tváří v tvář s Pavlenkou poradil.

Werder se tedy po prohře i nadále nachází na sestupové předposlední pozici, zatímco Leverkusen udržel krok se špičkou a na pátém místě ztrácí pouhé tři body na druhý Dortmund. Jediný tým z první pětky, který neslavil výhru bylo Lipsko, které pouze remizovalo 1:1 s Freiburgem.

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00