čeští šipkaři

Gawlas ve volnu trénoval se Sedláčkem, teď je čekají čtyři turnaje

Adam Gawlas
Zdroj: TV Nova
Adam Gawlas
Jiří Průša
Jiří Průša
16.3. 2021 14:38
Téma:

Adam Gawlas se pomalu začíná zabydlovat mezi šipkařskými profesionály. Nyní si vyzkoušel, jaké to je čekat v zahraničí mezi jednotlivými turnaji. Ve volných chvílích mohl trénovat s Karlem Sedláčkem, se kterým byl ubytován na stejném hotelu.

Pátého března si Adam Gawlas zahrál svůj první velký turnaj v roli profesionála na UK Open. Od té doby čekal v Anglii na řadu dalších čtyř turnajů ze série Players Championship.

 

"Ze začátku jsme si s Kájou mysleli, že to bude trvat dlouho, ale nakonec to uběhlo strašně rychle. Dneska už jsme měli testy, s negativním výsledkem, takže zítra můžeme makat," uvedl Gawlas v pondělí. Čtveřice turnajů začne již v úterý.

 

Gawlas má za sebou první zkušenosti v roli profesionála, a tak může hodit za hlavu úvodní nervozitu: "Tlak asi odpadl, ale pořád tu je cíl, který jsem si teď stanovil, že se chci dostat do té 64, abych udržel kartu. Udržet se na okruhu je jeden z mých cílů a další cíle si budu dávat až poté."

 

Volný čas mohl trávit se svým krajanem Karlem Sedláčkem, který má profesionální kartu PDC již od loňského roku. "Byli jsme s Kájou ubytovaní na stejném hotelu, takže jsme spolu i trénovali. Každý den jsme si zašli do obchodu a po návratu na hotel si řekli, za jak dlouho se sejdeme a dali jsme si pár her. Uteklo to rychle," popsal uplynulých deset dní.

Od úterý do pátku čeká na Gawlase se Sedláčkem každý den vždy jeden turnaj. Na úvodních čtyřech turnajích se českým šipkařům nedařilo, oba zaznamenali jen jednu výhru.

Na konci února odletěli čeští šipkaři na svůj dlouhý výlet do Anglie:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program